У Тернополі провели моніторингове дослідження (вивчення питання) впровадження нового державного стандарту Нової української школи у 5-6 класах.
Моніторинг якості освіти — це система послідовних і cистематичних заходів, що здійснюються з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти (інших суб’єктах освітньої діяльності), встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, а також оцінювання ступеня, напряму і причин відхилень від цілей. Основні принципи моніторингів – це систематичність та системність, доцільність, прозорість моніторингових процедур та відкритість, безпека персональних даних, об’єктивність одержання та аналізу інформації під час моніторингу, відповідального ставлення до своєї діяльності суб’єктів, які беруть участь у підготовці та проведенні моніторингу.
Моніторинг проводиться відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», Порядку проведення моніторингу якості освіти iнших актів законодавства, документів закладів освіти, програми моніторингу, договору про проведення моніторингу (за його наявності).
Державна служба якості освіти та її територіальні органи провели моніторингове дослідження (вивчення питання) впровадження нового державного стандарту Нової української школи у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти.
Державний стандарт базової середньої освіти є фундаментальним документом, яким визначено обсяг навчального навантаження та вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів. Тож розуміння засад та ключових компонентів Держстандарту є важливою теоретичною базою організації всього навчального процесу.
У період з 14 по 24 листопада 2023 року в рамках моніторингу фахівцями управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області здійснено відвідування 16 закладів загальної середньої освіти у 4 громадах. Одним із індикаторів вивчення та виявлення проблемних питань, що впливають на ефективність реалізації НУШ у 5-6 класах було онлайн опитування (анкетування) керівників усіх закладів загальної середньої освіти відвіданих територіальних громад та педагогічних працівників, які працюють у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти, на онлайн платформі Google Forms. Загалом участь в опитуванні взяло 54 керівників закладів освіти та 726 педагогічних працівників.
Результати моніторингового дослідження (вивчення питання) буду оприлюднені Державної службою якості освіти України.
Обговорення