З 1 до 8 серпня проводиться Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування .
Оскільки 2014рік є роком чемпіонату світу з футболу, то невипадково вибрано і гасло акції:« Вигодовування грудьми– переможний гол на користь життя!»
Материнське молоко – ідеальна їжа для дітей першого року життя. Годування грудним молоком є природним продовженням харчування плода під час внутрішньоутробного розвитку. В грудному молоці містяться білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни, мікроелементи, гормони, ферменти ,антитіла, імуноглобуліни в оптимальному співвідношенні та в достатній кількості.
– Дослідження свідчать, що діти, яких годували грудьми краще розвиваються розумово,-переконана завідуюча відділенням неонатального догляду та лікування новонароджених ТОКПЦ ” Мати і дитина” Світлана Захарівна Васьковець .- Раннє прикладання дитини до грудей матері забезпечує швидке включення механізмів секреції молока та більш стійку подальшу лактацію.Через контакт матері і дитини, рідний запах, вираз обличчя, ніжний дотик, смоктання грудей налагоджується ідеальний діалог між матір’ю та малюком. Смоктання дитини сприяє енергійному викиду окситоцину, чим зменшує небезпеку крововтрати у матері, сприяє вчасному скороченню матки. Контакт матері і дитини заспокійливо діє і на матір, знімає стресовий гормональний фон, посилює відчуття материнства, в подальшому попереджає виникнення мастопаттій , онкопатології яєчників, молочної залози. У перші три-чотири доби після пологів із грудей жінки виділяється молозиво, згодом – “перехідне” молоко, а після 18-ї доби -“зріле” молоко. Воно ділиться на “переднє” і “заднє.“Переднє” молоко складається на 90% з води. У ньому міститься багато білків, лактози, вітамінів, мікроелементів. “Заднє” молоко містить жири. Можна образно сказати :“переднім” молоком дитинка напивається, а “заднім” — наїдається. Рекомендується до 6 місяців годувати виключно грудним молоком, а з 6 місяців поступово вводити пригодовування, не перестаючи годувати грудьми до року і довше.
З 2003року ТОКПЦ «Мати і дитина» носить звання на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» , впродовж 10 років цей статус неодноразово був підтверджений. А це означає , що медичний персонал Тернопільського перинатального центру дотримується 12 принципів грудного вигодовування:
1. Наявність письмового документу з викладенням політики щодо підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родини.
2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо впровадження політики підтримки грудного вигодовування.
3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до пологів. Інформування та навчання вагітних матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.
4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
5. Навчання вагітних жінок матерів та членів їх родини як годування грудьми, та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі, якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків , зумовлених медичними або соціальними показаннями і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.
7. Забезпечення цілодобово спільного перебування матері і дитини та участі членів родиниу здійсненні догляду за дитиною.
8. Заохочення грудного вигодовування на вимогу дитини за відсутністю медичних протипоказів.
9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і скерування до них матерів.
11. Дотримання Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.
12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах) Вільне відвідування породіллі (матері і дитини) у відділенні спільного перебування.
В перинатальному центрі «Мати і дитина» створена група підтримки матерів з грудного вигодовування, які мали власний позитивний досвід з грудного вигодовування немовлят , пройшли навчання з питань грудного вигодовування і можуть надати консультацію і підтримати маму, у якої виникають проблеми при годуванні. В ТОКПЦ «Мати і дитина» успішно працює «Школа материнства», де проводять лекції неонатологи, психолог, акушер-гінекологи. Широко впроваджуються партнерські пологи. Одним з методів підготовки до партнерських пологів є заняття для подружніх пар
« Вигодовування грудьми– переможний гол на користь життя!».
.
Обговорення