Тернополянка Ольга Бабчук вперше опублікувала унікальні фото, які її батько Олег Качало зробив упродовж кількох років із даху власного будинку. На фото — будівництво Церкви святого апостола Петра на вулиці Володимира Великого в Тернополі.
«В памʼять про мого тата… Вперше публікую історичні фото. Впевнена, що багатьом буде цікаво переглянути як зводилася церква по вул. В. Великого у місті Тернопіль. Тато кожні пів року робив знімок з даху нашого будинку (ми жили на вул. Симоненка, 2) і зафіксував історію будівництва Церкви святого апостола Петра», — написала Ольга Бабчук.
Фото охоплюють значний часовий проміжок — з перших етапів будівництва й аж до освячення храму. Світлини чітко демонструють, як змінювався силует району, як зростав мурований фасад церкви, як над нею піднімали куполи.
Людина з технічним баченням і чуттям краси
Олег Миронович Качало народився 8 жовтня 1959 року в Мінську, а вже з наступного року його родина оселилася в Тернополі. Він закінчив школу №16 (1976) та Тернопільський політехнічний інститут (1981), став інженером-механіком. Працював на ВО «Ватра», де пройшов шлях від конструктора до начальника дизайн-бюро. Із 1996 року займався приватною підприємницькою діяльністю.
У своїй професії поєднував технічну точність і креативність. Олег Качало був співавтором конструкцій освітлювальних приладів, які встановлені у таких закладах, як Національний банк України в Києві, Промінвестбанк у Донецьку, Економбанк у Рівному, Палац «Україна».
Він мав 12 свідоцтв на промислові зразки освітлювальних приладів, був дизайнером багатьох видань, серед яких «Симфонія Катедрального Собору», «Зарваниця», «Під опікою Богородиці». Також оформлював книги й нотні збірки, зокрема «Троянди на пероні» Анатолія Горчинського.
Його творча спадщина стосувалася і музичних колективів — він створював візуальний стиль для ансамблю «Веселі галичани» та танцювальних колективів «Червона калина», «Посмішка», «Сонечко».
Олег Качало також був кандидатом у майстри спорту з автомоделювання. Помер 19 вересня 2016 року, похований у селі Байківці поблизу Тернополя.

Історія храму, що став символом району
Церква святого апостола Петра — одна з найбільших і найвідоміших у Тернополі. Парафія була створена у 1993 році, а вже у 1998 розпочалося будівництво храму. Завершення будівництва і освячення відбулося 12 липня 2005 року за участі єпископа Михаїла Сабриги. У церемонії брали участь гості з України, Польщі та Австрії.
У 1996 році на території парафії брати Чину Братів Менших (УГКЦ) збудували монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Відтоді цей осередок став не лише релігійним, а й культурно-освітнім центром: тут діє бібліотека, школа святого Антонія, видається газета «Вісник святого Франциска».
Окремою візитівкою храму стала Різдвяна шопка, яку щороку встановлюють із 2005-го. Це найбільший стаціонарний вертеп в Україні — з живими карасями у водоймі, мініатюрним поїздом, дзвіницею та відтворенням символів Тернопільщини, зокрема Збаразького замку.

Читайте також: Кардинал з Тернопілля Микола Бичок братиме участь у виборах нового Папи Римського