Кожна лікарня буде самостійно розпоряджатися бюджетними коштами і легально збирати додаткові доходи замість нинішніх непрозорих благодійних внесків – такий пріоритет медичної реформи, яку зараз реалізовують в Україні. Нововведення пов’язані із децентралізацією. Це означає, що лікувальні заклади належатимуть громадам.
Наразі медичним закладам краю катастрофічно не вистачає коштів. Відтак, ні для кого не таємниця, що пацієнтів змушують добровільно-примусово сплачувати благодійні внески. Це питання планують вирішити найближчим часом.
«Щоб був прогрес у розвитку системи охорони здоров’я області треба насамперед змінити фінансування. Лікувальні заклади будуть мати певну автономію у розпорядженні державними коштами. Фінансування буде здійснюватися не на ліжкомісця, а конкретно на людей, які належать до певної громади. А представники іншої громади зможуть отримати платні послуги. Зараз у плані фінансування Тернопільська область знаходиться фактично на останньому місці в частині виділення коштів в розрахунку на одного жителя. Крім того, багато прогресивних лікарів не можуть реалізувати себе. Немає також новітнього обладнання, завдяки якому можна було б підвищувати рівень надання медичної допомоги. Через це багато хворих лікується в інших областях», – відзначив у розмові з “За Збручем” директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук.
На Тернопільщині через низький рівень медичної допомоги зросла кількість дитячих смертей. Є надія, що медична реформа допоможе вирішити хоча б деякі проблеми.
Обговорення