• Останні
  • У тренді
«У сітях»: у Тернополі обговорили загрози сексуального насильства в інтернеті

«У сітях»: у Тернополі обговорили загрози сексуального насильства в інтернеті

13.02.2025
7 грудня

16 годин без світла: графік відключення світла на Тернопільщині 8 грудня

07.12.2025
як громади фінансують

Мобілізація в Україні: кого бронюватимуть з грудня за новими правилами

07.12.2025
Відомому священнику-блогеру Олексію Філюку з Тернопільщини вручили повістку

Відомому священнику-блогеру Олексію Філюку з Тернопільщини вручили повістку

07.12.2025
У Чорткові в Університеті Срібного Віку завершили курс «Економіка для життя»

У Чорткові в Університеті Срібного Віку завершили курс «Економіка для життя»

07.12.2025
Вихованець тернопільського футболу подолав планку в 100 матчів у Прем’єр-лізі

Вихованець тернопільського футболу подолав планку в 100 матчів у Прем’єр-лізі

07.12.2025
Сергій Надал

Мер Тернополя Сергій Надал прозвітував за 2025 рік

07.12.2025
Трьох тернополян відзначили премією імені Володимира Лучаковського

Трьох тернополян відзначили премією імені Володимира Лучаковського

07.12.2025
У Тернопільській міській лікарні №2 привітали поранених захисників із Днем Збройних Сил України

У Тернопільській міській лікарні №2 привітали поранених захисників із Днем Збройних Сил України

07.12.2025
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав ключові медзаклади Тернопільщини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав ключові медзаклади Тернопільщини

07.12.2025
7 грудня

Графік відключення світла в Тернополі та області на 7 грудня (оновлено)

06.12.2025
Іван Марчук звернувся до суду

Художник Іван Марчук позивається до суду щодо ліцензії на свої картини

06.12.2025
хочеться розповісти історію

Коли Миколай іде до суду: Кременецьке диво 1602 року

06.12.2025
Неділя, 7 Грудня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

«У сітях»: у Тернополі обговорили загрози сексуального насильства в інтернеті

Захист дітей від онлайн-злочинів

Опубліковано Газета Місто
13.02.2025

Перше та найважливіше питання для кожного й кожної з батьків – як захистити дітей? Потім з’являються конкретніші та не менш глобальні: чому насильство щодо неповнолітніх настільки поширене та що ми як держава та як цивілізований світ в цілому можемо зробити? Днями команда Мережі DOCU/CLUB та Правозахисний департамент ГО «Докудейз» зібрали представників/-иць медіа, сфери освіти, громадських і правозахисних організацій, центрів пробацій на показ фільму «У сітях» у Тернополі, аби продовжити відкривати суспільству непросту й надчутливу тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті. 

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Культовий фільм «20 днів у Маріуполі» – у Тернополі!

Культовий фільм «20 днів у Маріуполі» – у Тернополі!

05.12.2025
“Шлях волонтера. Тернопільщина”: 16 листопада у Шляхтинцях презентують історії волонтерів

“Шлях волонтера. Тернопільщина”: 16 листопада у Шляхтинцях презентують історії волонтерів

14.11.2025

Потужна документальна стрічка від чеських режисерки Барбори Халупової та режисера Віта Клусака, як і сама подія, є частиною інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», яку ГО «Докудейз» започаткувала спільно з ВГО «Магнолія». Восени минулого року ми додали фільм до програми 21 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA, а наприкінці грудня – до колекції Кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Загалом від жовтня на цих двох майданчиках наші регіональні координатор(к)и та модератор(к)и організували понад сотню показів та обговорень стрічки в рамках кампанії. 

Власне для журналістів/-ок та активної громадськості показ «У сітях» у Тернополі став другим після Києва: ми сподіваємося, що завдяки їхній долученості про онлайн-ризики дізнаються якомога більше людей, а відкритий діалог вплине на розробку політик підтримки дітей і підлітків/-ок та посилить адвокацію змін у законодавстві.

Як пояснила під час заходу Мар’яна Гевко, психологиня, експертка кампанії та проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB, яка модерувала обговорення після показу, сексуальне насильство в мережі може мати різні форми та прояви, як-от навʼязливі повідомлення, коментарі або надсилання матеріалів сексуального характеру, пропозиції близькості, вимагання і розповсюдження інтимних фото та відео без згоди, шантаж, сексуальні примус та експлуатація. Потенційно постраждати від нього може будь-яка дитина. І завдання батьків та педагогів/-инь тут – бути тими, хто не засудить, а зробить усе, щоб її / його захистити.

«Специфіка в тому, що дитина в силу свого віку, що вже є фактором вразливості, та через можливі соціальні фактори, які посилюють цю вразливість, не завжди критично оцінює ситуацію. Тому тут немає поняття згоди чи незгоди, важливо розуміти, що діти завжди є потерпілими, – зазначає Мар’яна Гевко. – На жаль, ми не можемо убезпечити дітей від усього, але точно можемо постаратися допомогти їм не потрапити в подібну ситуацію і навіть, якщо вона вже трапилася, мінімізувати наслідки. Ми маємо стати опорою, надійними й безпечними дорослими, з якими можна буде пройти цей шлях».  

До дискусії доєдналися експерти та експертки з педагогіки, сексології та правоохоронних органів: Анатолій Пасічник – старший оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам департаменту кіберполіції в Тернопільській області; Олександра Мʼялковська – начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції області; Ірина Клак – лікарка-сексологиня, викладачка Національного інституту сексології і сексуального здоров’я; Оксана Гіль – педагогиня, директорка демократичної школи «Alterra School», модераторка кіноклубу Docudays UA.

«У мене мурахи по тілу. Я вдруге дивлюся цей фільм і ловлю себе на думці, як пізно ми почали про це говорити, – каже Оксана Гіль. – Всі ми переживаємо, як я це називаю, “пострадянський синдром виховання” і допоки кожен і кожна будуть ховатися за сором’язливістю, невпевненістю в собі, неготовністю говорити на складні теми і називати речі своїми іменами, діти рушать на стільки кроків вперед, що ми їх не наздоженемо, і потім стикатимемося з такими ситуаціями, які бачили на екрані.  Тому перший аспект – це побудова правильних довірливих стосунків дитини з батьками, а наступний – дитини з кимось із дорослих у садочку чи школі».

«Розмови на тему сексуальності ніяк не стимулюють дитину до сексуальних дій, навпаки – дають розуміння, попереджають і захищають», – додає сексологиня Ірина Клак. Через відсутність статевого виховання, що має бути обов’язковим елементом культури сім’ї й суспільства, а також сексуальної освіти у школах діти часто не ідентифікують неприпустимі дії сексуального характеру в мережі як щось неправильне й не усвідомлюють ризиків.

«Якщо дитина не знає, що таке кібербулінг, секстинг, сексгрумінг, сексторшен, не знає, що це злочин і що це може статися з нею, як вона може звернутися по допомогу? Вже в дошкільному віці діти мають розуміти, що таке особисті кордони, знати правила поведінки з незнайомцями, зокрема в інтернеті. Його можна порівняти з прогулянкою в лісі, під час якої нам можуть зустрітися хижаки чи інші небезпеки. Необхідно пояснювати, коли варто розказати про них старшим», – пояснює Ірина Клак.

Представник і представниця поліції зі свого боку розповіли про свою просвітницьку роботу в навчальних закладах щодо кібербезпеки, шкідливого контенту, домашнього і сексуального насильства. А також про складність виявлення і розслідування сексуальних злочинів в інтернеті та притягнення винних до відповідальності, зокрема через особливості українського законодавства й те, що діти та їхні сім’ї просто відмовляються говорити про те, що сталося. 

Тим часом анонімно повідомити про будь-який злочин, вчинений над дитиною, а також про фото чи відео зі сценами сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна на порталі Stopcrime від ВГО «Магнолія», просто заповнивши заявку на сайті або надіславши відповідне посилання. Також в Україні цілодобово працює Національна гаряча лінія для дітей і молоді, де безкоштовно й конфіденційно надають консультації дітям і підліткам щодо будь-яких питань.

ГО «Докудейз» доносить проблему до батьків, педагогів/-инь і всіх зацікавлених дорослих, а також інформує дітей і підлітків/-ок про загрози та надає їм інструменти захисту передусім через документальне кіно. У Тернополі та області з фільмом «У сітях» нині працюють шість кіноклубів Docudays UA (перелік нижче). Також ми додали стрічку в онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, де її можна безкоштовно переглянути з будь-якої точки країни до кінця березня.

Подібні ж покази для медійників/-иць, освітян/-ок, активістів/-ок і небайдужих громадян/-ок Мережа DOCU/CLUB планує найближчим часом провести також у Львові та Полтаві.

Перелік кіноклубів і контакти модераторів/-ок у Тернополі й області, що організовують покази й обговорення фільму «У сітях»:

  • Кіноклуб Docudays UA при Чортківській центральній районній бібліотеці (м. Чортків, вул. Зелена, 1)

Олександр Степаненко: gr.world@gmail.com, +380 67 354 8186;

  • Кіноклуб Docudays UA при Тернопільській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 28 (м. Тернопіль)

Світлана Пасічник: svitlanka1969@gmail.com; +380 96 170 6756;

  • Кіноклуб Docudays UA при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль)

Наталія Пасічник: pasichnyknataly1984@gmail.com, +380 50 692 0662;

  • Кіноклуб Docudays UA при ГО «Спілка Жінок Тернопільщини» (м. Тернопіль, вул. Лозовецька, 4)

Олеся Капуш: Olesia_kapush@ukr.net, +380 98 854 4255;

  • Кіноклуб Docudays UA при ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна» (м. Тернопіль, вул. Федьковича, 14)

Ольга Гордієнко: bebiko2010@gmail.com, +380 67 755 8968;

  • Кіноклуб Docudays UA при ГО «Тернопільська кінокомісія» (м. Тернопіль, вул. Злуки, 15)

Володимир Ханас: khanas.volodymyr@gmail.com, +380 96 210 4076.

_____

Читайте нас в Google News

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні та Fondation de France. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.

Теги: Docudays UAпокажУ сітяхФільм
Share10ShareSend

Пов'язані публікації

Пацики

У Тернополі відбулася прем’єра документального фільму «Пацики» про шістьох бійців із підрозділу «T-company»

18.10.2025
В Тернополі презентують короткометражну документальну стрічку «Пацики»

В Тернополі презентують короткометражну документальну стрічку «Пацики»

15.10.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Про героя Озі написав Тернопільський обласний ТЦК СП 07.12.2025
  • Українські ССО – мисливці за «Буками», «Панцирями» та «Зоопарками» 07.12.2025
  • З Днем ЗСУ привітали у Тернопільській 44 артилерійській бригаді 07.12.2025
  • Тернопільську обласну дитячу лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України 07.12.2025
  • Культовий фільм «20 днів у Маріуполі» покажуть у Тернополі 07.12.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.