…вже можна помандрувати сторінками науково-публіцистичного видання Богдана Андрушківа, Наталії Слободян і Павла Якимука «Особливості управління санаторно-курортними закладами в умовах адміністративно-територіальної реформи (на прикладі санаторію «Медобори» та Микулинецької територіальної громади»), яке нещодавно побачило світ у Тернополі.
Автори-укладачі під керівництвом доктора економічних наук, професора, Президента Академії соціальних наук, віце-президента НАН ВО України, академіка Академії економічних наук Богдана Андрушківа – доктори економічних наук Н. Кирич, О. Погайдак, Р. Шерстюк, кандидат економічних наук Н. Слободян та автор творчої ідеї П. Якимук у книзі, на практиці села Конопківка та санаторію «Медобори», розкрили соціально-економічні та історико-краєзнавчі аспекти розвитку пересічного населеного пункту, досвід господарської діяльності після проведення адміністративно-територіальної реформи.
Автори видання розглянули процес національного курортного відродження в контексті традицій Галицько-Подільського краю.
Книга складається зі вступу (вітальні слова почесного краєзнавця Віктора Уніята, докторів економічних наук Алли Череп, Романа Шерстюка, священника с. Конопківка о. Михайла Кухарського, головного лікаря санаторію «Мадебори» Василя Мартинюка, керівника авторського колективу видання Богдана Андрушківа), п’яти розділів («Конопківка – зоряний супутник древнього Микулина та Теребовлі», «Досвід вирішення господарських проблем», «концепція соціально-економічного розвитку територіальної громади», «Фотоекскурс у благоустрій та етно-природниче лоно Конопківки та санаторію «Медобори», «Додатки»), розділених на підрозділи та післямови в яких подана загальна характеристика багатого природою і духовністю краю та виразне історичне тло, на якому виникло і розвивалося село Конопківка і санаторій «Медобори» зокрема, а також переліку використаної літератури.
Як зазначила у вітальному слові з нагоди виходу книги доктор економічних наук, професор, завідувач кафедрою Запорізького національного університету, заслужений діяч науки і техніки України Алла Череп, автори охопили історію княжої Требовельщини, Микулинецької громади, «значну увагу приділили пам’ятникам у Микулинцях і Конопківці, до будівництва яких мали безпосереднє відношення працівники санаторію «Медобори». Також у книзі розкрито особливості розвитку санаторію «Медобори», яке вже роками успішно функціонує у Конопківці. Розповідь грунтується на найбільш вірогідних джерелах та підкріплюється художніми відступами. Патріотизм керівника авторського колективу члена НСПУ Богдана Андрушківа доповнюють глибокі релігійні почуття, адже на Теребовлянщині розташована Зарваницька Святиня. Книга вчить любити рідну землю, як вирішувати складні господарські проблеми, забезпечувати розвиток села в умовах трансформаційної економіки. Книга видана з нагоди 210-річчя с. Конопківка є чудовим духовним дарунком для кожного жителя не лише Конопківки, а й теребовлянців й тернополян».
Варто додати, що до чого б не торкалася вміла рука керівника авторського колективу Богдана Андрушківа, все зроблено з любов’ю, щирістю та знаком якості.
Наклад книги (488 стор.) 300 примірників. Видання буде корисним для краєзнавців, істориків, економістів, управлінців і, на думку авторів, допоможе зрозуміти суть адміністративно-територіальної реформи.
Автори щиро дякують усім, хто сприяв у зборі історичних, природничих, краєзнавчих та інших матеріалів, зокрема громаді с. Конопківка, Микулинецькій селищній раді, тодішній Теребовлянській районній раді та адміністрації, керівнику санаторію «Медобори» В. Мартинюку, кафедрі управління інноваційною діяльністю та сферою послуг ТНТУ ім. І. Пулюя.
Окрема подяка меценату видання, підприємцеві Павлові Якимуку. Художньо оформила видання Ірина Кирич.
То що ж, як написав у своєму вступному слові Василь Мартинюк, помандруємо сторінками книжки: «В дорогу на Теребовлянщину, до Конопківки, до нашого славного санаторію «Медобори»…
В. К.