Міліція, прокуратура і СБУ обіцяють і надалі перешкоджати незаконному видобутку надр. Правоохоронці ще й попереджають про кримінальну відповідальність. Цього року за незаконну діяльність вже порушили 22 кримінальних провадження, пише “20 хвилин”.
Повідомлення про видобуток піщано-гравійної суміші в урочищі “Стара-Гута”, що на території Андрушівської сільради, надійшло у Шумський райвідділ міліції.
Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, виявила там екскаватор марки “ЮМЗ”. Водій транспорту саме завантажував гравійно-піщану суміш на “ЗІЛ-130″.
- Жодних дозволів на використання надр працівники не надали, – розповів начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Сергій Крета. – Один з чоловіків пояснив, що видобував піщано-гравійну суміш для власних потреб.
Транспорт з корисними копалинами правоохоронці помістили на арештмайданчик.
Факт внесений до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 240 частина 2 ККУ – порушення правил охорони або використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
- Активно ми працювали на території Бучацького та Теребовлянського районів, де найбільше кар’єрів, – повідомив начальник обласної міліції Олександр Богомол. – Є також кримінальні провадження щодо злочинів, скоєних на території Тернопільського і Шумського районів.
Днями при документуванні злочину на одному з кар’єрів у Бучацькому районі на місце події, де працював екскаватор «Атлас» і ГАЗон, прибули близько 30 чоловік із Заліщик, які намагались відбити цю техніку у працівників міліції та не дати документувати вчинення даного правопорушення, розповів Олександр Богомол.
- Мною було піднято батальйон «Тернопіль» «до зброї», крім того Бучацький райвідділ підняли «по тривозі», – каже Олександр Богомол. – Після того, як на місце прибули правоохоронці в повній екіпіровці, питання всі відпали.
Йдеться про випадок, коли правоохоронці документували вибудоток червоного плоского каменю, а це копалина загальнодержавного значення.
- Однозначно, за таке кримінальна відповідальність і арешт техніки, – каже Олександр Богомол. – Щодо 30 людей – декілька з них були затримані і притягнуті до відповідальності за опір працівникам міліції.
Олександр Богомол звертається до підприємців, які займаються видобутком надр.
- Для цього мають бути документи, – каже пан Богомол. – Я знаю, що голова облдержадміністрації Степан Барна допомагає оформити документи і отримати ліцензію. Якщо не буде документів – всі силові структури – міліція, прокуратура і СБУ будуть і надалі боротись з незаконним видобутком.
Довідка
Міліція порушила 15 кримінальних проваджень за ст. 240 Кримінального кодексу України, ще 7 – за ст. 239. 5 кримінальних проваджень вже направлені до суду. Решту справ наразі розслідують.
Обговорення