• Останні
  • У тренді
У Гусятині розгорівся скандал через гуманітарку

У Гусятині розгорівся скандал через гуманітарку

16.06.2023
Експерти U-LEAD розповіли громадам Тернопільщини про особливості працевлаштування ВПО

На Тернопільщині шукають працівників на зарплату 40-60 тис грн

16.09.2025
На Тернопільщині запускають завод з виробництва будівельних матеріалів

На Тернопільщині запускають завод з виробництва будівельних матеріалів

16.09.2025
У Тернополі голову політичної партії звинувачують у збройному нападі на сім’ю із дитиною

У Тернополі голову політичної партії звинувачують у збройному нападі на сім’ю із дитиною

16.09.2025
Чому збільшується живіт та про що це може свідчити

Чому збільшується живіт та про що це може свідчити

15.09.2025
У Тернопільській ОВА обговорили стоматологічну допомогу ветеранам та підготовку медзакладів до зими

У Тернопільській ОВА обговорили стоматологічну допомогу ветеранам та підготовку медзакладів до зими

15.09.2025
Тернопільський «Альянс» здобув Кубок України з флорболу

Тернопільський «Альянс» здобув Кубок України з флорболу

15.09.2025
Кабмін схвалив проект Держбюджету-2026

Кабмін схвалив проект Держбюджету-2026

15.09.2025
У колективі Тернопільської митниці – нові спеціалісти

Суб’єкти ЗЕД можуть отримати попереднє рішення щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів

15.09.2025
Уряд спростив процедуру отримання права керування транспортними засобами категорії СЕ на період воєнного стану

Уряд спростив процедуру отримання права керування транспортними засобами категорії СЕ на період воєнного стану

15.09.2025
В Борсуківській громаді відкрили меморіальні дошки двом загиблим Героям

В Борсуківській громаді відкрили меморіальні дошки двом загиблим Героям

15.09.2025
На Тернопільщині ДП «Укрспирт» сплaтило до бюджету мaйже 14 млн грн через сaмовільне водокористувaння

Ексбанкiра на Тернопiльщинi пiдозрюють у пiдробцi платiжних карток та викраденнi iз них понад 1 млн грн

15.09.2025
На Тернопільщині затримали керівника коледжу за підозрою в хабарі: журналістам стало відоме ім’я

На Тернопільщині затримали керівника коледжу за підозрою в хабарі: журналістам стало відоме ім’я

15.09.2025
Вівторок, 16 Вересня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

У Гусятині розгорівся скандал через гуманітарку

В спортивній школі рік приймали благодійну допомогу для переселенців, яких тепер виселили.

Опубліковано Яна Полухіна
16.06.2023

Все почалося із допису на сторінці Гусятинської селищної територіальної громади, де дякували за отриману гуманітарну допомогу. Переселенці у коментарях теж подякували благодійникам, а от до влади поставили питання – куди ж всі ті речі діваються?

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Олена Шуляк

Переселенцям стане легше купувати житло в Україні

15.09.2025
ВПО на Тернопільщині звільнили від сплати адміністративних зборів: що зміниться

ВПО на Тернопільщині звільнили від сплати адміністративних зборів: що зміниться

12.09.2025

Алла Потапчук із окупованого Скадовська на Херсонщині. Із шістьма дітьми (сьомий син зараз воює) вона майже рік живе у ДЮСШ в Гусятині. На базі школи після повномасштабного вторгнення зробили прихисток для ВПО.

“Весь рік сюди спонсори вкладали великі кошти – Норвезька рада, Червоний хрест. Робили ремонти, тому що громада обіцяла їм, що тут будуть жити переселенці”, – розповідає Алла Потапчук.

Алла із дітьми

Та сталось так, що у ДЮСШ залишилась лише вона із дітьми. Решту людей виселили.

“Я тут як ширма для норвежців, от живе тут одна родина і хватає. А те, що ще 10 вільних кімнат, нащо туди людей поселять”, – запитує Алла.

А скандал почався після того, як жінка попросила надати прихисток своїй знайомій Вікторії із двома дітьми з Херсонщини, дім яких затопило від підриву ГЕС.

“У них розмило документи, треба допомогти відновити, ні одітись, ні взутись, ні грошей. Я підходжу до директора школи і запитую: Ігор Михайлович, можна я заберу до нас? Він погодився”.

Вікторія із дітьми

Та потім, додає Алла, думка директора, як і голови громади, неодноразово змінювалась. У підсумку вона почала дзвонити в різні інстанції, робити розголос, тож наразі, каже, Віку із дітьми посели у ДЮСШ. Але чому це виявилось такою проблемою? Тим паче, якщо “Тернопільщина готова допомагати”.

Що кажуть у Гусятинській селищній раді?

Голова громади Степан Карпо відмовився коментувати ситуацію.

У відділі соціального захисту та охорони здоров’я всі слова Алли заперечують. Кажуть, гуманітарна допомога на місці, просто немає потреби все діставати, адже у ДЮСШ живе лише одна сім’я (зараз дві). І додають, Гусятинську бальнеологічну лікарню, де теж живуть ВПО, будуть реформувати. Тож людей звідти треба буде десь влаштувати, можливо, і в ДЮСШ. Тому нікого і не селили.

У відділі освіти ситуацію прояснили так. Ще торік отримали документи від департаменту освіти тернопільської ОВА про необхідність підготувати навчальні заклади до освітнього процесу 2022/2023. Це передбачало виселення ВПО, які там живуть, і надання їм альтернативного прихистку.

“І вже починаючи із червня 2022 року ми починаємо не селити в цей заклад (ДЮСШ – ред.). І люди, які не мали дітей, ми починаємо виселяти у заклади, де є гуртожитки по області. Але залишається сім’я, вона є багатодітною і ми залишаємо її у спортивній школі. Одна єдина сім’я”, – пояснює начальниця відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Ольга Туткалюк.

Тим паче, звертаються до відділу і батьки юних вихованців, які не бажають, щоб у ДЮСШ жили переселенці. Бо це освітній заклад.

Але тоді лишається незрозумілим, чому протягом року Гусятинська селищна рада активно приймала гуманітарну допомогу від благодійників. І сама ж вказувала, що це для переселенців, які живуть у ДЮСШ. Ні слова про те, що людей звідти мають виселити у дописах немає.

“Місто” зв’язалося із жінкою (ім’я та прізвище відомі автору) з Донеччини, яка заселилась до ДЮСШ у Гусятині в червні 2022 року. Вона має інвалідність 1 групи. З її слів, спочатку переселенцям там дуже допомагали. Але як тільки благодійники зробили ремонти, всіх виселили. Жінку в кінці лютого відправили до гуртожитку в Трибухівцях, де вона платить за проживання 1000 грн в місяць (1400 грн в опалювальний період). Для неї це багато, тож просилась назад до ДЮСШ, де жила безкоштовно. Не прийняли. Хоча, каже, на “гарячій лінії” для ВПО їй повідомили, що заклад продовжує числитись як прихисток.

Алла Потапчук розповіла, які умови для переселенців зробили у спортивній школі спонсори, і хто ними зараз, зокрема, користується.

“Купу пральних машин, електроплит, постіль, 60 кроватей привіз Червоний хрест, нові матраци, мікрохвильовки, холодильники, телевізори, всього не можу і вспомнити. Нам зробили душеву гарну, там стоїть дві нових машинки пральних, і дві сушильних. Но ми не можемо туди ходити. Душ закритий. Ми мусимо з дітьми чекати, поки їхні мажори понапиваються, понакупаються в сауні, тільки тоді ми можемо в той душ сходить. А це бувало таке, що і після 11 вечора”.

Алла із благодійницею

“Місто” запитувало Ольгу Туткалюк про те, куди ж дінеться вся та гуманітарна допомога, яку передали ДЮСШ благодійники, коли виселять переселенців. Вона пояснила, що всі речі залишаться у школі і ними користуватимуться вихованці закладу, серед яких і діти ВПО.

Алла Потапчук входить у раду з питань вимушено переміщенних осіб при селищній раді. Загалом у Гусятині живе близько 100 сімей переселенців. Вони хочуть надати розголосу проблемі, яка склалася у Гусятині і змінити ситуацію. Адже людям продовжують передавати необхідну допомогу, яка до них, чомусь, не доходить. Бо ж “все стоїть отам, на базарі”.

Автор матеріалу: Яна Полухіна.

Читайте нас в Google News
Теги: ВПОгуманітарна допомогаГусятинДЮСШпереселенці
Share324ShareSend

Пов'язані публікації

відбувся діловий візит

У Тернополі з візитом побував представник ТПП України в Італії Марко Тосон

10.09.2025
Тернопільські юніори вибороли золото і срібло на чемпіонаті України з біатлону

Тернопільські юніори вибороли золото і срібло на чемпіонаті України з біатлону

31.08.2025
Завантажити ще
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Тернопільський клуб Альянс здобув Кубок України з флорболу 16.09.2025
  • Боєць Азову отримав нове житло від Тернополя 16.09.2025
  • Студент спокусився на пропозицію ворога та опинився у скрутному становищі 15.09.2025
  • У ЗУНУ організували зустріч із представниками кіберполіції 15.09.2025
  • Стартував продаж енергонезалежних котеджів від Креатор-Буд 15.09.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.