Андрія Пекельного у рідному селі немає. Як кажуть односельці, він зараз воює. Проте офіційно – ані пари з вуст. Батьки загиблого Володимира Воробця за допомогою адвоката намагались оскаржити постанову щодо закриття провадження. Чи відновили слідство щодо АТОвця? 2 травня минув рік, як тоді Великодній десь закінчився трагедією на Теребовлянщині, – пише 20 хвилин.
Дві понівечені долі, гірка біда у двох родинах та сусідні села Глещава та Іванівці, мешканці яких кажуть, що життя вже ніколи не буде таким, як раніше. Воно змінилось рік тому у сам Великдень: непорозуміння між молодими людьми завершилось загибеллю 23-річного Володимира Воробця і домашнім арештом та кримінальною справою для АТОвця, 24-річного ветерана Андрія Пекельного.
Звинуватили у вбивстві при перевищенні меж оборони
Нагадаємо, нещастя трапилося 2 травня 2021 р. близько опівночі. За словами начальника місцевого відділення поліції Андрія Купчака, компанія з шести осіб приїхала в сусіднє село на дискотеку з Іванівки. У клубі підозрюваний зробив їм зауваження. Це не сподобалося хлопцям, і вони вирішили розібратися з місцевим жителем. Останній, аби уникнути бійки, втік додому та закрився. Проте компанія з шести осіб прийшла вночі на його подвір’я. Вони вирвали дверні ручки та вибили двері. На момент хуліганства в будинку разом з хлопцем була мама. Він злякався за неї.
Про непроханих гостей повідомив на лінію 102 і після цього одразу вийшов до дебоширів з ножем. Проте, коли почалася штовханина, юнак випадково вдарив ножем одного з нападників. Поранення виявилося летальним.
Підозрюваний у скоєному зізнався. Хлопцеві оголосили підозру, згідно зі статтею 118 ККУ. Суд обрав йому запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.
Хвиля обурення і щодо підозри у «вбивстві», і домашньому арешті сколихнула не лише Тернопільщину, а й всю Україну. Люди здебільшого підтримали Андрія, вимагаючи покарати ще й інших, які разом із загиблим Володимиром штурмували Андрієву оселю. А той лише захищався. Нарікань у бік поліції було чимало – головні претензії були щодо кваліфікації справи. Здебільшого, у коментарях, люди не добирали слів і не стримували емоції.
Тоді міністр МВС Арсен Аваков назвав необгрунтовною та передчасною підозру Андрію у вбивстві та те, що справу розслідуватимуть у Києві – за нього візьметься головне слідче управління.
Столичні слідчі зверталися до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту — на особисте зобов’язання. Невдовзі справу закрили, а обвинувачення з Андрія Пекельного зняли.
Приблизно через півроку після трагедії батько загиблого Володимира Воробця звернувся до Генпрокуратури з вимогою відновити слідство. Як пояснював у редакції: щоб бодай в суді дізнатись причини конфлікту та загибелі його сина.
Саме батько Володі тоді розповів журналістам, що і Андрій, і його син народились в одному й тому ж пологовому – з різницею в один день. І мати Андрія годувала Володю, адже у його матері не було молока.
Кажуть — у селі давно немає
Протягом року Андрій Пекельний відмовлявся будь-що коментувати та спілкуватись із журналістами. Напередодні річниці ми спробували дізнатись, чим закінчилась спроба батьків загиблого відновити слідство у справі та поговорити врешті із самим ветераном війни. Проте телефон чоловіка вимкнений, а на повідомлення у соцмережах він не відповідав.
Адвокат Андрія Пекельного Гліб Федур запевнив журналістку, що не спілкувався зі своїм клієнтом, відколи справу закрили, а це близько півроку тому. Про його долю нічого не знає.
Тоді ми намагались розшукати його через односельців. Люди дуже насторожено реагували на дзвінок журналістки. Запевнили, що Андрія вже давно в Глещаві немає. Не «для преси» сказали, що ніби десь воює. Проте про саму трагедію в селі добре пам’ятають.
— Немає Андрія Пекельного в селі, десь поїхав, — підтвердила староста Глещави Ганна Дорчак. — Не знаю, де він. Поки не закрили справу, він чемно сидів вдома. Коли її закрили, ймовірно, десь виїхав. Мама тут, у Глещаві, дають собі раду разом із татом.
Адвокат родичів загиблого Володимира Воробця Тарас Строцень повідомив журналістам «20 хвилин», що Генпрокуратура листом відмовила у поновленні справи. Згодом адвокат оскаржив і постанову про закриття справи, і дії прокуратури щодо невиконання вказівок сторони родичів загиблого Володимира. Врешті ця справа «зависла» через початок повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.