Експерти усфері внутрішнього туризму стверджують,що в останні роки Тернопіль став вкрай популярним серед туристів. Ми, разом із порталом добовоїорендижитла Doba.ua, вирішили поцікавитися в українців, з якою саме метою вони приїздять до цього міста.
Відпочинок
Звичайно ж, на першому місці нашого топу – відпочинок. В останні роки Тернопіль популярний серед туристів і не дарма. Закохані парочки приїжджають у місто заради романтичної атмосфери, сімейні пари – аби гарно провести час із дітьми, а меломани щорічно стягуються на фестиваль Файне місто. До речі, проведення цього івенту дійсно суттєво збільшує зацікавленість українців у мандрах до Тернополя.
Ірина, 26 років: «На жаль, у мене немає можливості мандрувати Україною кожного року, бо маю дуже складну роботу. Для мене відпустка – подія всесвітнього масштабу. Я дуже ціную свої вільні дні, тому напрочуд прискіпливо обираю напрямок для подорожі. Минулого року вперше побувала в Тернополі: їздила на музичний фестиваль. Спочатку мене абсолютно не цікавило саме місто, я приїхала за іншими враженнями. Але на фестивалі познайомилася з класними людьми і затрималася в Тернополі на кілька днів. Просто закохалася в це місто! Цього року хочу зібратися цією компанією знову. Я сама зі Львова, тому, думаю, їм буде цікаво до мене приїхати. Складу для них цікавий маршрут містом, зніму квартиру у Львові (бо в мене вони всі не помістяться) і влаштую круту вечірку. Але насправді це все тому, що я хочу, аби вони знову запросили мене до Тернополя» (хитро сміється).
Відрядження
Ділові люди часто приїжджають до Тернополя у відрядження, аби наладити стосунки з місцевими компаніями. Хто встигає – дивляться місто, але буває й таке, що гості вперше прогулюються Тернополем вже в свій третій чи четвертий візит.
Сергій, 24 роки: «Маю свій невеликий бізнес в столиці, підлеглих мало, тому на всі зустрічі доводиться їздити самому. Не скаржуся, це чудова нагода подивитися Україну. Але буває прикро, коли ніби і сили є, і бажання, а часу банально пройтися вулицею – нема. Тернопіль подивився, приїхавши сюди вдруге. Місто дуже сподобалося, чисте, привітне. Якби був час, приїхав би сюди у відпустку. Чудове місце, аби відпочити від київського шуму».
Родинні свята
На Західній Україні важлива роль відводиться традиціям, тому не дивно, що на всі родинні свята українці з різних куточків країни повертаються до свого рідного міста. Часто у туристичних сервісах дивуються: як так, ну хто на Великдень їде гуляти Тернополем? Чого людям вдома не сидиться?
А от якби вони запитали у тих, хто, власне, купує квитки на потяг, чого вони туди їдуть, то знали би: здебільшого на Різдво та Великдень до Тернополя їдуть саме ті, в кого там рідні. А ось у літній період більшість гостей – туристи.
Олег, 34 роки: «Я вже 12 років живу в Києві, так склалося. В мене тут і дружина, і робота. Але в нас є традиція, яку поки ні разу не порушили: щороку ми святкуємо Різдво та день народження мами в Тернополі. На ці два свята обов’язково треба відкласти всі справи і приїхати до родини. Дружина не ображається, з її батьками ми святкуємо Великдень. Раніше, коли приїжджали до Тернополя, всі залишалися вдома в моїх батьків. Але тепер брат одружився, в них дитина, тому, аби зібратися усім разом, нам потрібна ще одна квартира в Тернополі. Зняти можна, чи в сусідів погостювати, як вони до когось поїдуть. Але така незручність нас не зупиняє, бо традиція то традиція, і порушувати її негоже».
Обговорення