Розвиток діабету другого типу та метаболічного синдрому (переддіабетним стану) зазвичай зумовлене генетично. Але виявилося, що й поведінка може вплинути на розвиток цього захворювання. Цілком можливо, терапевти незабаром почнуть запитувати пацієнтів про те, чи задоволені вони своїм дружинам і чи вважають вони себе нервовими.
Зрада – це одна з ознак схильності до діабету. До таких висновків прийшли вчені. Досліди, як водиться, проводилися на мишах, але автори відкриття впевнені, що у людей все відбувається приблизно так само.
Для досліджень учені з декількох американських університетів використовували не звичайних лабораторних мишей, які в масі своїй мають приблизно однакові властивості, а два більш генетично різноманітних види. Тест на толерантність до глюкози був проведений у звичайних північноамериканських польових мишей (Реготузсіз).
Більш спокійні самці, схильні до моногамії, виробляли більше стресового гормону, при введенні ін’єкцій і їх організм краще регулював кількість цукру в крові в порівнянні з більш нервовими самцями та самками, які вели безладний спосіб життя. Додаткові тести на лабораторних мишах чоловічої статі з пересадженими Y-хромосомами свідчать, що саме її генетична варіація відповідає у різних видів за їх особливості реакції на стрес.
Таким чином, вчені каліфорнійського університету припускають, що стабільна реакція на стрес і здатність добре регулювати кількість цукру в крові якось пов’язані з моногамністю.
Обговорення