Згадаймо як все було…
Ця подія сколихнула весь світ. Тисячі українців вийшли на майдан проти тодішньої влади та її законів. Протести пройшли по всій країні. Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії.
Події на майдані розгорталися стрімко. Згадайте, як це було. Ми стояли довго, нам було важко. У морозяні дні грілися вогнищем, яке здіймалося над шинами, ділилися горнятком гарячого чаю та дбали один про одного. А все почалося 21 листопада. Цього дня Уряд Азарова оприлюднив рішення щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця Угода готувалася з 1998 року, її повинні були підписати на Вільнюському саміті 28 листопада.
Проте, після таємної зустрічі Путіна та Януковича у Сочі, українська влада відмовилась від підписання. Цього ж дня, о 23 годині на головну площу країни вийшло близько 2 тис людей. Для тернополян Революція гідності розпочалася з театрального майдану. «Україна це Європа», «владу геть» ці та інші гасла розпалювали вогонь в серцях молодих патріотів. Чимало активістів із Тернополя відправились до Києва.
«Спочатку був страх, але потім все кудись зникло. Я розумів, що треба. Однак, коли я їхав на Майдан, то не думав які події там розгортатимуться» – згадує учасник Революції гідності Сергій.
Революція змінила нас. На протест вийшли люди з різних регіонів, з різними національними коренями, однак їх об’єднало одне: любов до України та бажання змін. Тернополяни одні із перших виступили проти тодішньої влади на зібрали на майдані тисячі студентів. Сюди з’їхались люди з усіх куточків області. Саме тоді розпочалося волонтерство: хтось готував канапки та чай, хтось допомагав грошима. Кожен намагався бути корисним.
Вони вийшли на майдан. Молоді люди, ті хто за кілька років керуватиме цією країною. Співали пісень, малювали плакати, скандували гасла. Навіть не думали про найгірше: розгін, кров, смерть. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мітингувальників. Тоді вже люди не думали «якою ціною?». Мужні патріоти виступили проти оззброєних військовою амуніцією беркутівців із деревяними щитами. На відеозаписах, оприлюднених в інтернеті, було видно, як спецпризначенці витісняли людей з-під монументу Незалежності, б’ючи їх кийками. Декого продовжували бити навіть після того, як він упав. Події революції розгорталися аж до 22 лютого. У ті дні було ще багато сутичок між силовими структурами та протестувальниками. Багато смертей активістів, які боролися за свою країну. Ціною людського життя та крові Революція Гідності завершилася перемогою. А вже потім почалася війна з Росією…
Аліна Кондрюк
Обговорення