Про це сьогодні на прес-конференції з журналістами розповіла віце-консул США Тамара Стенрберг-Греллер. Єдиний платіж це – 330 доларів США, які потрібно внести в консульстві США вже після виграшу, безпосередньо при отриманні візи . Очевидно, для мешканців Тернопільщини ця інформація є дещо сенсаційною. Адже після багаторічного функціонування програми “Грін Кард” із розповідей очевидців, а то й з власного досвіду, наші краяни знають, що навіть після “щасливого виграшу” за виїзд потрібно заплатити кругленьку суму.
Однак, як стало нещодавно відомо – сплата коштів за виїзд у США – звичайнісіньке шахрайство. Зокрема, йдеться про приватну туристичну структуру “Гермес”, яка ніби то ” сприяла виїзду за програмою “Зеленої картки”. “Сприяння” зводилося до шахрайського видурювання грошей. Як повідомив начальник управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області Василь Джиджора, оперативникам відомі ще багато цікавих та резонансних деталей злочинної діяльності приватного підприємства, але оперативна робота триває. Правоохоронці також вживають заходів щодо повернення грошей потерпілим.
За словами представниці США, реєстрація у Тернополі, коли до людини на автовокзалі чи просто на вулиці підходив працівник шахрайської фірми і пропонував зареєструватися на “Зелену картку” одразу ж фотографуючи і вимагаючи особисті дані, є в корені неправильною. Оскільки реєструватися потрібно на офіційному сайті www.dvlottery.state.gov. Вибір є випадковий. Підвищити шанси на виграш – практично неможливо. Перевірити статус заяви можна теж лише на цьому сайті.
Також бажаючим поїхати у США треба знати, що реєстрація проводиться раз на рік восени. Цього року лотерея “Зелена карта” знову стартує першого жовтня , реєстрація триватиме до третього листопада. Важливо те, що де Департамент ніколи не повідомляє про виграш електронною поштою.
Нагадапємо, “Зелена карта” – це лотерея, яка надає право на постійне проживання та працевлаштування в США. Через п’ять років постійного проживання в США володар «зеленої карти» і члени його сім’ї отримують можливість отримати громадянство США. Втім, з «зеленою картою» іммігрант може проживати в США протягом необмеженого часу, не змінюючи свого підданства і маючи майже всі права громадян США (окрім виборчих прав).
Минулого року посольство США виділило українцям 1780 віз, цьогороку – 1594. Охочих мігрувати в США з України, за даними віце-консула було близько дев’яти мільйонів.
Христина Салій, “Місто”
Обговорення