Відбулася чергова зустріч обласної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. Зокрема, обговорили питання припинення проходження громадянами альтернативної (невійськової) служби у червні 2022 року.
Як зазначив перший заступник начальника військової адміністрації Ігор Дем’янчук, що такого роду служба є не менш важлива аніж звичайна служба.
“Альтернативна служба є видом служби, яка запроваджується замість проходження строкової військової і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. В умовах воєнного стану кожен службовець потрібен. Є безліч завдань які треба виконувати не лише на передовій, а й у тилу, саме там можна залучати людей, що проходять такого роду службу”, – додав Ігор Дем’янчук.
Зазначимо, що право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю. До таких організацій належать: Адвентисти-реформисти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.
Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.