Використовувати весь об’єм газу, передбачений відповідними нормами, при отриманні субсидій не потрібно. Стосується цей й інших комунальних послуг. Всі, хто отримує субсидії можуть економити житлово-комунальні послуги та споживати їх стільки, скільки необхідно для комфортного проживання. Економія не впливає на призначення субсидії на наступний період.
– Людей закликають відкривати вікна двері і використовувати повністю призначену субсидію, тому що її припинять на наступний період якщо її не витратити в повному обсязі, – каже Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА. – Це неправда. Організації, які надають житлово-комунальні послуги зацікавлені продати якнайбільше, і якщо людина повністю використовує субсидію, то вона змушена повністю заплатити свою обов’язкову плату. Але програма житлових субсидій, як і раніше надає можливість економити. Коли зекономлена субсидія перевищує обов’язкову плату, то ту чи іншу надану послугу можна не оплачувати. Економити житлово-комунальні послуги вигідно, щоб не оплачувати наступні розрахункові періоди. Якщо зекономити суму, яка перевищує обов’язкову плату, то цю послугу можна не оплачувати, а покривати її субсидією. Якщо, наприклад, обов’язкова плата становить 100 гривень, а зекономили 200 гривень, то 100 гривень обов’язкової плати не оплачується. Якщо зекономили менше чим обов’язкова плата, то оплачується тільки різниця. Треба тільки вкінці місяця поцікавитися в обслуговуючої організації, яку суму необхідно заплатити.
Організації, які надають житлово-комунальні послуги, як зазначив Вадим Боярський, не мають права вимагати у споживачів сплачувати обов’язкову плату, якщо сума зекономленої субсидії перевищує цю обов’язкову плату, пише “За Збручем”.