Тернополянин продав американцеві бізнес-план переробки органічних відходів в гумус.
Для безперебійного виробництва основної органічної речовини ґрунту – гумусу, необхідно 150 т сміття в день, 10 га землі, сортувальна машина, трактор з екскаватором та бульдозером, вантажівку, механізм для обробки грунту і 30 працівників. Про це ідеться в бізнес-плані 80-річного Богдана Березовича, пише ubr.ua.
“П’ять гектарів поля треба засіяти культурами, які дають багато зеленої маси, наприклад, амарантом, віко-сумішшю, гірчицею або люцерною. На другій половині поля необхідно сформувати 60 ділянок для компостних куп, які будуть поступово закладатися шарами зеленої маси і сміття, поливатися водним розчином біопрепаратів і засипатися землею”, – розповів Богдан Березович.
За його словами, процес повного перетворення відходів в гумус триває 1,5-2 місяці і при цьому не забруднює навколишнє середовище.
“На першому етапі патологічні бактерії вбиваються при температурі 65 градусів. Через 2-3 тижні запускаються каліфорнійські черв’яки, які швидко розмножуються і через тиждень-два переробляють масу в гумус”, – зазначив він.
Ефективність запропонованого методу утилізації органічних відходів він перевірив на власному досвіді.
“Кілька років тому втілив ідею на своєму городі та отримав 200 кг гумусу, який продав за 12 грн/кг”, — розповів Богдан Березович.
Згідно з підрахунками автора бізнес-плану, переробляючи щодня 150 т сміття, можна щомісяця заробляти 220 тис. грн.
“Завод буде працювати на власному газі, а згодом зможе отримувати додатковий дохід від продажу черв’яків (колись таких розводили в спеціальних радгоспах), витяжки гумінової кислоти, паливних брикетів, стінових блоків”, — підкреслює він.
Обговорення