Щоб забезпечити учасників АТО незалежним мобільним джерелом живлення для засобів зв’язку, кандидат технічних наук, волонтер, викладач Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Андрій Пальчик два місяці тому почав розробляти мікроелектрогенератор. Ним можна заряджати мобільні телефони та інші не енерговитратні прилади. Окрім цього, за допомогою мікроелектрогенератора, який працює без електроенергії та пального, можна буде приготувати їжу чи гріти воду. Винахід тернопільського науковця нині на стадії тестування, пише “День”.
«Зрозуміло, що їхати на бензовозі в зону АТО на передову небезпечно, особливо, якщо бійці чи волонтери потраплять під обстріл. Тому кожен такий пристрій, який може працювати без пального, зменшує ризики і загрози життю наших військових, – каже Андрій Пальчик. – Зараз триває робота над електронікою. Цим приладом можна заряджати мобільний телефон, але головна мета його розробки – це заряджати рації. Прилад тестують, він функціональний, працює, але схему повністю не розроблено. Треба ще попрацювати над механізмом захисту від перегрівання та над системою охолодження».
За словами науковця, він створив аналог зарубіжних приладів. «Зарубіжні аналоги коштують приблизно 200 доларів. На той час, коли курс долара становив 15 гривень, виробництво розробленого мною пристрою обходилося в районі 1000 гривень», – каже винахідник. Андрій Пальчик фінансує проект за власні кошти. Науковець планує виробити мінімум 10 приладів і відправити в зону АТО у різні добровольчі батальйони для випробовування у польових умовах.
«Мій друг розповів, що бійці батальйону «Миротворець» зацікавлені мати такий пристрій. Я б дуже хотів відправити прилад ще в «Азов», «Айдар», «Тернопіль», «Збруч» та інші батальйони», – каже Андрій Пальчик. Науковець переконаний: якщо його винахід запровадять у серійне виробництво, цей пристрій в зоні АТО врятує життя не одного бійця і волонтера.
Обговорення