Тернополяни пам’ятають урочистий репертуар муніципального духового оркестру «Оркестра Волі», який піднімав дух у далеких 1990-х. І ось славний колектив під орудою Володимира Грицая відсвяткував 35-річний ювілей.
Одними з перших в Україні учасники «Оркестри Волі» стали виконавцями національного гімну «Ще не вмерла Україна» та духовного гімну нашої держави «Боже Великий Єдиний». Виконавці були ініціаторами запровадження українських національних маршів в Збройних силах України. Протягом усієї творчої діяльності оркестр є постійним учасником різних творчих заходів – мистецьких, громадсько-культурних, політичних.
Відтак творчий бенефіс «Повернись живим» відбувся у приміщенні обласної філармонії. Чимало шанувальників творчості та друзів цього колективу зібралися у залі. А коли захід під бурхливі оплески відкрили «Українською сюїтою» у виконанні оркестру та відеороликом про історію створення колективу з унікальними кадрами з його творчої біографії, відразу стало зрозумілим, що свято буде яскравим і насиченим.
Програма концерту, яку вели актори Ліана Красовська та Максим Попович, була дуже насиченою та різноплановою: від народних пісень («Українська сюїта»), української музичної класики (арія Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського) до естрадних шедеврів «Дніпровський вальс» Ігоря Шамо, «Скрипка грає» Ігоря Поклада, «Черешневий гай» Левка Дутковського, пісні Вадима Крищенка «Родина», яку разом з солістами оркестру хором заспівав увесь зал.
З нагоди 35-річчя заснування Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра Волі» подяками, відзнаками, почесними грамотами, годинниками було нагороджено солістів-вокалістів Івана Ракочого, Оксану Малецьку, художнього керівника Миколу Блаженка, багаторічного директора, диригента оркестру Володимира Грицая, інших учасників оркестру.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
Обговорення