Ігор Костенко з Небесної сотні став кращим вікіпедистом року за версією засновника Вікіпедії Джиммі Вейлза. Про це повідомляє прес-служба Вікімедія-Україна.
Нагорода «Вікіпедист року» присуджується за найбільші досягнення редакторів і авторів онлайн видання.
Активіст Євромайадну був студентом географічного факультету, захоплювався журналістикою. Активно дописував в українську Вікіпедію, за два з половиною роки написав понад 280 статей, зробив більше 1600 правок. Також займався популяризацією редагування української Вікіпедії в соціальних мережах через групу кореспондентів Української Вікіпедії в Facebook, яку він створив і адміністрував.
Нагадаємо, що Ігор Костенко був убитий 20 лютого 2014 року під час протистояння на вулиці Інститутській в Києві.
Довідково.
Ігор Костенко народився 31 грудня 1991 року у селі Зубрець Бучацького району на Тернопільщині. Після закінчення школи вступив до Львівського університету імені Івана Франка, де навчався на 5-му курсі географічного факультету за спеціальністю «Менеджмент організацій». Паралельно з навчанням працював журналістом видання «Спортаналітика», пише Вікімедіа Україна.
Ігор був активним дописувачем української Вікіпедії, писав під ім’ям Ig2000. Ігор зареєструвався 23 липня 2011, і вже того ж місяця почав писати перші статті. За два з половиною роки він написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Мав широке коло енциклопедичних інтересів — писав статті спортивної тематики (футбол, Формула-1), з географії, економіки, а також про історію українського війська. Його стаття проесмінець «Незаможник» українського та радянського флоту першої половини XX століття була визнана спільнотою як одна з найповніших та отримала статус «доброї статті». Крім цього, він написав і ряд повідомлень про спортивні події до Вікіновин.
Ігор також активно займався просуванням української Вікіпедії в соціальних мережах, через які намагався залучати нових дописувачів. Адміністрував групу дописувачів Української Вікіпедії у Фейсбуку, де постійно розміщував цікавинки про Вікіпедію. В серпні 2013 року запропонував провести Вікіфлешмоб — запросити в певний святковий день якомога більшу кількість українців написати нові статті до Вікіпедії. Вікіфлешмоб пропонувалося провести 30 січня 2014 року до 10-річчя української Вікіпедії, проте через трагічні події в країні його довелося скасувати. Ігор вірив, що флешмоб допоможе поповнити Вікіпедію тисячами нових статей за день та запропонував стратегію його реалізації, однак до його проведення, на жаль, він не дожив…
18 лютого 2014 року разом з іншими львівськими студентами поїхав до Києва на Євромайдан, бо хотів, щоб Україну будували люди з патріотичним духом.А вже за два дні, 20 лютого, під час протистояння на вулиці Інститутській Ігор трагічно загинув: він хоробро пішов уперед зі щитом, але в нього влучили дві кулі, одна з яких — у голову…
Ігоря поховали на рідній Бучаччині. В останню путь його проводжали тисячі людей — як львівських студентів, так і тернополян.
Герої не вмирають!
Обговорення