Результати ЗНО з математики приємно здивували освітян – максимальний бал набрали аж 31 учасник. А ось з української мови та літератури навпаки – розчарували, максимальний бал набрали тільки двоє учасників. А понад 600 учасників взагалі «завалили» тестування.
Тож можливість стати студентом їм випаде знову тільки через рік. Як же в цілому проходило ЗНО-2015 на Тернопільщині і які на сьогодні маємо результати, для 20minut.ua розповідає в. о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
– Тестування складалось з двох частин, – каже він – Так, двадцять четвертого квітня ми проводили ЗНО з української мови і літератури. А тестування зі всіх інших предметів – протягом червня. Українську мову і літературу складали всі випускники навчальних закладів, оскільки цьогоріч усі випускники ДПА з цього предмету здавали у формі ЗНО.
На час проведення ЗНО в області було створено 29 пунктів тестування: в кожному райцентрі було від одного до трьох пунктів, залежно від контингенту учасників. У самому ж Тернополі таких пунктів було 12, щоправда для проведення тестування з української мови організатори задіяли тільки 9.
– Під час проведення ЗНО у квітні ми мали високу явку – дев’яносто сім відсотків, – продовжує пан Шайнюк. – Що й недивно, адже цей предмет основний і він обов’язковий при вступі у ВНЗ. Однак під час самого тестування не обійшлось без порушень. Так, шість учасників вилучили з аудиторії через наявність при собі мобільних телефонів, що заборонено. Телефони виявили під час технологічної перерви працівниками ДСО за допомогою приладу металодетектора.
Що ж до результатів тестування, то вони, за словами пана Шайнюка, в якійсь мірі – несподівані, а в якійсь – прогнозовані. Не є надзвичайно високими.
– Це свідчить про те, що рівень знань дітей щороку падає, – додає Юрій Шайнюк. – І якби там хтось не нарікав на якість тестів… Якість знань становить майже сорок відсотків ( ті, хто отримав добрий і високий результат) в середньому від учасників тестування – випускників шкіл. Якщо ж говорити про всіх абітурієнтів – випускників профтехучилищ, коледжів, випускників попередніх років, то показник ще нижчий – тридцять сім відсотків А ми рахуємо якість знань, починаючи від шістдесяти, а тут у нас тільки сорок…
Так, максимальний 200-бальний результат за ЗНО з мови отримали в області тільки двоє учасників. А «завалили» тестування, не подолавши «пороговий» бал, 633 учасники із 7349. А це – багато, додає в.о. директора. Також результати ЗНО з української мови вплинули і на кількість медалістів в області – із 906 претендентів на нагородження золотими і срібними медалями не підтвердили результат 265.
Щодо ЗНО з інших предметів, то показники кращі.
– Результати з інших предметів ми матимемо орієнтовно на початку – в середині серпня, – зазначає Юрій Шайнюк. – На сьогодні ми маємо інформацію тільки про кращі результати, про кількість «двохсотбальників».
Результати, за інформацією пана Шайнюка такі: з англійської мови – чотири, з біології – три, з географії – один, з історії України – один, з української мови – два, з математики – 31 учасник за базовий рівень математики. Загалом, 42 максимальних результати. З них – на Тернопіль припадає рівно половина.
– Сьогодні – перший день вступної кампанії, – додає пан Шайнюк. – І наразі ми можемо говорити про те, що враховуючи цьогорічні зміни у проведенні ЗНО і вступній кампанії, багато з наших абітурієнтів не дорахуються своїх балів і не зможуть вступити у ВНЗ. Або вступатимуть не в той, про який мріяли. Бо з одних предметів вони подолали «пороговий» бал, з інших – ні. Якщо вони складали три предмети, бо стільки вимагає бажаний ВНЗ, а пороговий бал подолали з двох, то зможуть вступити тільки у коледж. Адже ті вимагають тільки два предмети.
Обговорення