У Тернополі відбулася традиційна акція «Кутя для Героїв», під час якої тернопільські сумівці вшанували пам’ять загиблих за Україну. Захід відбувся у час різдвяних свят і поєднав спільну молитву, коляду та вшанування полеглих, пише Суспільне Тернопіль.
Про подію повідомила голова Тернопільського осередку Спілки Української Молоді Лілія Гринчишин.
У середу, 7 січня, члени Тернопільського осередку Спілки Української Молоді зібралися на Микулинецькому кладовищі, щоб спільно помолитися та заколядувати.
«У такий спосіб ми згадували і вшановували загиблих друзів, сумівців-бійців і героїв України», – сказала Лілія Гринчишин.
За усталеною традицією, у час різдвяних свят сумівці залишають на могилах українських патріотів ложку куті як символ пам’яті та пошани. Під час акції вони також колядували біля меморіалу Січовим стрільцям і відвідали поховання тих, хто загинув за Україну.
Окремо учасники заходу вшанували пам’ять загиблого сумівця-бійця Віктора Мельниченка.
«Особливо важливим стало відвідування могили загиблого сумівця-бійця Віктора Мельниченка – як знак пам’яті, вдячності та вірності цінностям, за які він віддав своє життя», – зазначили в осередку.
Під час російсько-української війни загинув іще один сумівець із Тернополя – Ярослав Кондришин. Його також згадали під час акції.
Як раніше розповідав сумівець Юрій Заруцький, акцію «Кутя для Героїв» у Тернополі організовують із 2003 року.
«Ідея акції, яка зараз є поширеною не лише в Тернополі, але й в інших осередках, де діє Спілка Української Молоді. Я дуже вірю, що ця традиція буде жити і буде, можливо, отримувати якесь нове дихання, нове доповнення. “Кутя для героїв” триває, вона така, яка є. І ми спільно цю кутю споживаємо», – зазначав він.







Читайте також: У Бережанах відбувся ювілейний фестиваль «Різдвяні візерунки»
У Бережанах відбувся ювілейний фестиваль «Різдвяні візерунки»


















