З нагоди цієї дати з початку роботи патрульних начальник управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк розповів про перші досягнення очолюваного ним відомства.
«Рівень довіри громадян до нас росте. Відстежується тенденція зі збільшення звернень на лінію «102». Проте почастішали факти хибних повідомлень. Таких осіб стараємося притягувати до відповідальності», — каже Володимир Струк.
Чи не найчастіше поліцейським доводиться втручатися у сімейні й сусідські сварки. Нерідко зараджують людям, зокрема, пенсіонерам та дітям, що потребують сторонньої допомоги. Трапляються випадки, коли малюків доводиться рятувати і від рідних батьків. Так, нещодавно поліцейським повідомили про пару асоціальної зовнішності, що розгулювала вулицями міста з крихітною дитиною. Як виявилося, одноденне немовля народилося вдома. До того ж горе-батьки (жінка — позбавлена прав на чотирьох старших дітей) неправильно обрізали йому пуповину. Ще одна матір гуляла із півторарічним малюком напідпитку. У поліцію зателефонували небайдужі перехожі, помітивши, що дитя випало з візочка, заплакане й мокре.
Що ж до конкретних чисел, то за сто днів тернопільські патрульні у процесі своєї роботи розшукали 14 осіб, що перебували у розшуку за вчинення злочину. Двоє з них — ухилянти, яких шукав військкомат. Поліцейські евакуювали 71 транспортний засіб, склали 128 протоколів за водіння у нетверезому стані. Правоохоронці оформили 274 ДТП, 61 з них із потерпілими, у яких 67 людей травмовано, одна особа загинула. Виявили п’ять випадків незаконного володіння вогнепальною зброєю та вибухонебезпечними предметами, зафіксували три випадки незаконного обігу наркотичних речовин. Завдяки створеному із ініціативи патрульних тернопільського реєстру роверів, де є більше 200 велосипедів, поліцейським вдається повертати вкрадені двоколісні законним власникам. А ще, хоч це і не є їхнім прямим обов’язком, патрульні за гарячими слідами зуміли розкрити 76 злочинів.
Окрема і вагома частина порушників — це ті, хто не дотримуються правил дорожнього руху: паркуються в центральній частині міста, в’їжджають під заборонені знаки, допускають проїзд на заборонений сигнал світлофора, не мають полісу страхування. Порушення ПДР стали причиною до створення 6515 адмінматеріалів на суму 1 млн 778 тис. грн. Уже сплачено 80% цих коштів. Також на вулицях міста, зазначає Володимир Струк, залишається немало дрібних хуліганів. Не меншає і краян, що вживають спиртні напої у громадських місцях. Щодо останніх, то за сто днів патрульні уклали 287 адмінпротоколів. Здебільшого ці люди сплачують незначні штрафи.
Багато уваги правоохоронці приділяють і профілактичним бесідам з підростаючим поколінням. Вони відвідали вже понад 20 навчальних закладів та порозмовляли про безпечну поведінку із більш, як двома тисячами дітей.
Джерело: Вільне Життя