Керівники управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА зустрілися з представниками Державного бюро ВООЗ – національним консультантом з питань клінічного менеджменту Державного бюро ВООЗ Юрієм Жигарєвим та біомедичним консультантом – інженером Дмитром Осіним.
Впродовж зустрічі обговорено місію моніторингу та оцінки ВООЗ щодо реагування на пандемію COVID-19 у Тернополі та Тернопільській області, інформують в управлінні охорони здоров`я ОДА.
Також заплановано відвідання медичних закладів, що надають допомогу хворим на COVID-19.
Йшлося про загальну оцінку епідситуації як в області, так і по кожному району зокрема; готовність реагувати у випадку подальшого збільшення захворюваності; розслідування випадків захворювання та забезпечення швидкого реагування на них, а також визначення потреби в спеціалізованому медичному обладнанні та засобах індивідуального захисту, які необхідні для медзакладів, визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом та з підозрою.
Як зазначила начальник управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, «управлінням розроблено та вжито низку заходів для запобігання ризикам та зменшення ризиків розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 в Тернопільській області та Тернополі. Допоки ситуація контролюється, однак, зважаючи, на щоденні ризики та ріст захворюваності, реагування проводимо щоденно, в режимі 24/7. Складно прогнозувати розвиток ситуації з поширенням COVID-19».
Про те, що наразі тривають роботи щодо забезпечення подачею киснем лікарень, які лікують хворих з коронавірусною інфекцією, повідомила заступник начальника – начальник відділу надання медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош.
«Взірцевою щодо виконання такого важливого завдання є Заліщицька центральна районна лікарня. Ще навіть не будучи в такому напруженому пандемічному становищі, адміністрація даної лікарні зуміла налагодити та забезпечити стовідсотково киснем медзаклад. На сьогодні там розгорнуто 35 ліжок для пацієнтів з коронавірусною інфекцією» – додала вона.
Про лабораторні спроможності на регіональному рівні щодо тестування COVID-19 розповіла в.о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», Головний державний санітарний лікар Тернопільщини Оксана Чайчук.
Вона додала, що Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України є єдиним в області медичним закладом, що входить у перелік сертифікованих лабораторій України, де проводять тестування методом ПЛР та ІФА.
Окрім того, генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Володимир Юровський наголосив на посиленні запобігання розповсюдженню інфекційних захворювань та контролю за ними в умовах COVID-19. Він додав, що Тернопільський обласний центр громадського здоров’я працює також в рамках двох грантових програм, які медустанова виграла.
Представник Державного бюро ВООЗ Юрій Жигарєв відзначив командну роботу управлінців та медиків у боротьбі з пандемією.
– Ви працюєте командою – додав він. – І це відіграє значну роль у прийнятті стратегічних рішень заради здоров’я та безпеки громадян, що сприяє ефективному та результативному наданню медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 як в опорних лікарнях, так і звичайних, дільничних.
Представники Державного бюро ВООЗ готові надати доступ до інформаційної допомоги та підтримки у сфері захисту. Йдеться про надання медзакладам, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом та з підозрою спеціалізованого медичного обладнання (пульсоксиметри, апарати для ШВЛ, концентратори та ЗІЗ).
Обговорення