На початку XIX століття на лівому березі Дністра біля панського палацу закладений Заліщицький парк. Тепер це пам’ятка садово-паркового мистецтва загальною площею 5 га. Місцеві жителі називають його “Нижній парк”, також можна почути назви “Старий парк” та “Панський парк”.
З початку XX століття парк разом із палацом переходить у власність родини Турнау. Саме німецька графиня Стелла Турнау доклала найбільше зусиль і праці до реорганізації та упорядкування парку. Для догляду за парком вона запросила з Німеччини городника Душинського, наймала інших спеціалістів, які знали садівництво, паркознавство.
Колекція парку налічує 45 видів, форм і гібридів дерев, кущів і ліан, з них 25 екзотів. Серед них бундук канадський, дуб звичайний (декілька трьохсотлітніх), дуб північний, каштан звичайний (каштан кінський), тополя дельтовидна, керія японська, оксамит амурський, гледичія звичайна форма безколючкова. Молоде тюльпанове дерево, що посаджене у 2014 році, замінило старе, яке загинуло в кінці ХХ століття. Декоративні кущі прикрашають парк, особливо в період цвітіння. Серед них: спірея середня, вейгела рожева, жимолость татарська, форзиція європейська та інші.
Погляд відвідувачів привертає до себе софора японська плакучої форми з покрученим химерної форми стовбуром. Особливо цікавим є гінкго дволопатеве (діаметр 143 см, висота 22 м) віком понад сто років. Це одне з найстаріших дерев цього виду в Україні. Гінкго – релікт третинного періоду, тобто цей вид майже без змін дійшов до нас із часів палеозойської ери (300 млн. р тому). Листки мають вигляд маленьких віялець із зрощених хвоїнок. В природі цей вид зростає в Азії і може досягати віку до 2000 років.
Обговорення