10 березня Центральна виборча комісія сформувала новий склад п’яти окружних виборчих комісії для організації та проведення повторного голосування з чергових виборів Президента України в Тернопільській області. У кожну ОВК ввійшло по 7 членів за поданням від обох кандидатів. Про це та про керівний склад ОВК повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.
До 9 квітня кандидати у Президенти, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, Володимир Зеленський та Петро Порошенко, мали право вносити свої подання до ЦВК щодо кандидатур для включення до нового складу окружних виборчих комісій. 10 квітня, на своєму засіданні, ЦВК на основі цих подань сформувала новий склад ОВК територіальних виборчих округів Тернопільської області, у кількості чотирнадцяти осіб кожна.
Головою ОВК округу №163 призначено Наталію Пікіну (суб’єкт подання Петро Порошенко), а секретарем – Світлану Кішкель (суб’єкт подання Володимир Зеленський). Пікіна була членом ОВК №163 від цього ж кандидата під час першого туру виборів.
Головою ОВК округу №164 призначено Віталія Круцько (суб’єкт подання Володимир Зеленський), а секретарем – Марію Заставну (суб’єкт подання Петро Порошенко). Заставна має досвід роботи в попередньому складі ОВК №164, у першому турі її кандидатуру подав кандидат Володимир Петров.
Головою ОВК округу №165 призначено Ольгу Лучку (суб’єкт подання Петро Порошенко), а секретарем – Руслана Пріня (суб’єкт подання Володимир Зеленський). Лучка була головою ОВК №165 у першому турі виборів від кандидата Віталія Скоцика.
В окрузі №166 головою окружної виборчої комісії призначено Венерію Решетинську (суб’єкт подання Володимир Зеленський), а секретарем – Любов Гудиму (суб’єкт подання Петро Порошенко). Обидві жінки, які обіймають керівні посади, працювали в ОВК під час першого туру. Решетинська була членом комісії від кандидатки Юлії Тимошенко, а Гудима – від кандидатки Юлії Литвиненко.
В окрузі №167 головою ОВК призначено Світлану Савків (суб’єкт подання Володимир Зеленський), а секретарем – Ірину Войнаровську (суб’єкт подання Петро Порошенко). Знову ж таки, на керівних посадах опинилися жінки, які були в складі цієї комісії під час першого туру. Савків була членом комісії від кандидатки Юлії Тимошенко, а Войнаровська – від кандидата Василя Журавльова.
Відповідно до частини 5 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України», для проведення повторного голосування з виборів Президента України Центральна виборча комісія не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад окружних виборчих комісій у кількості чотирнадцяти осіб – по сім осіб від кожного кандидата.
А відповідно до частини 7 статті 85 цього ж Закону, ЦВК при розподілі керівних посад в ОВК повинна забезпечити рівну кількість посад голови та секретаря для кожного кандидата на пост Президента України, з умовою, що голова та секретар не можуть бути одночасно представниками одного кандидата.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
Марія Домська
Обговорення