26 лютого близько 20 години тернополяни зустріли тіло Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Мефодія.
Священнослужителі пішою ходою перенесли тіло митрополита Мефодія до Церкви Різдва Христового. Рух транспорту на центральній вулиці міста був перекритий. Прощання із спочилим Предстоятелем тривало цілу ніч в церкві Різдва Христового.
Попрощатися із Блаженнішим Мефодієм прийшли сотні вірян, пише газета “День”.
“З митрополитом Мефодієм була знайома особисто. Знала його більше 15 років. Був час, коли я викладала українську мову в духовній семінарії у Теребовлі, ректором якої був владика Мефодій. Я також працювала над церковною газетою. Страшенно сумую, він був дуже світлою людиною, був мені як друг і як порадник. Владика дуже багато зробив для студентів, для семінарії, для молоді загалом”, – каже тернополянка Леся Клочак.
Як розповідає Архієпископ Тернопільський, Кременецький, Бучацький Нестор, владика Мефодій ще з 70-их років служив в Тернопільській церкві Різдва Христового, будучи обласним благочинним.
“Тоді, коли була єдина Львівсько-Тернопільська єпархія владика Мефодій практично очолював православну церкву на Тернопільщині. Він підтримував цей храм і звичайно старався і для інших храмів, які були в нас по області”, – розповідає Архієпископ Тернопільський, Кременецький, Бучацький Нестор. – “Коли почалося відродження Української Церкви, владика Мефодій одним з перших підтримав цей процес, стоячи на позиції, що український народ, Українська Церква повинна молитися українською мовою. На початку 90-их років, коли були намагання знищити Українську Православну Церкву, він був тою твердинею, тою скелею, об яку розбивалися усі напади лукавого і старання знищити православ’я на Галичині. Тож збереженню православ’я багато в чому завдячуємо саме старанням Предстоятеля Мефодія”.
“Владика не шкодував зусиль, щоб всі гілки православної церкви, що є в нашій державі, об’єдналися в єдину Помісну Православну Церкву. Це було основним аспектом діяльності Блаженнішого Мефодія”, – каже єпископ Тернопільський і Червоногородський, керуючий Хмельницькою єпархією, владика Мстислав Гук.
Тому, “будучи предстоятелем, владика Мефодій не дуже хотів приймати титул патріарха, бо бачив майбутнє православної церкви в об’єднанні – щоб була єдина Українська Церква і був єдиний патріарх на всю Україну”, – зазначає Архієпископ Тернопільський, Кременецький, Бучацький Нестор.
Сьогодні, 27 лютого, після Божественної літургії Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія поховають у Тернополі, у дворі церкви Різдва Христового.
“Владика завжди планував, що коли закінчиться його земний шлях, він залишиться у Тернополі. За його ж бажанням, було приготовлено місце біля храму Різдва Христового. Владика Мефодій мотивував це тим, що в цьому святому храмі він працював священиком, єпископом і предстоятелем церкви, вболівав серцем за цю святиню. Завжди в своїх молитвах він благав за церкву перед чудотворною іконою Божої Матері цієї святині, ця молитва з його вуст завжди була вислухана Пресвятою Богородицею. Тому Блаженніший забажав бути недалеко від цієї Богоматері, яка проявляє свої чудеса через Тернопільську чудотворну ікону, – розповів єпископ Тернопільський і Червоногородський, керуючий Хмельницькою єпархією, владика Мстислав Гук.
Зазначимо, митрополит Київського і всієї України Мефодій народився 11 березня 1949 року в місті Копичинці, Гусятинського району Тернопільської області. Помер 24 лютого 2015 року внаслідок хвороби.