Великий коронний гетьман, граф Священної Римської імперії Ян Амор Тарновський заснував Тернопіль під стать собі – з військовим розмахом та шляхетною красою. Величезний став з’явився у місті саме за його наказом, і сьогодні цей об’єкт першим спадає на думку всім, кого запитують, що подивитися у Тернополі.
Тернопіль не дарма заробив собі славу «файного міста». Затишок, романтична краса вечірніх вогнів і свого роду «непафосність», яку швидко помічають всі, хто звик до натовпів туристів у Львові, на 100% погоджуючись із цим визначенням, пише TeNews.
Найцікавіші пам’ятки Тернополя
Пам’ятки Тернополя – це жива історія та сучасність цього затишного краю. Вони відображають часи героїчної давнини міста й інтереси сучасних тернополян, які створюють у місті вже нові мистецькі об’єкти.
Старий замок: легенди минулого
Витоки тернопільської фортеці слід шукати в далекому 16 столітті. По факту від цілої фортеці зараз лишився лише перебудований палац («старий замок»). Попри все, його історія, краса і велич піднесли споруду до рівня одного із символів міста, що збереглися донині.
Тернопільський став: водні пригоди
Став – ровесник Тернопільського замку та відновлена туристична принада міста. Водоймою можна здійснити прогулянку на теплоході, також тут люблять «тихо полювати» риболови.
Воздвиженська церква: сакральна спадщина
Церква Воздвиження Чесного Хреста, або інакше – Надставна церква, на Підзамчому є легендарною святинею Тернополя, найстаршим (1570) збереженим християнським храмом міста. Церковна вежа-дзвіниця датується 1627 роком. Як і сама святиня, вона теж колись мала оборонний характер.
Музей політв’язнів: кривава історія
Історико-меморіальний музей політв’язнів – особливе місце для тернополян, одна з трагічних сторінок в історії міста і цілої України. Від 1944 до 1986 року тут розміщувалися в’язниця та управління НКВС-КДБ. В музеї збережено атмосферу закладу (камери, знаряддя тортур, карцер, елементи побуту).
Театральна площа: творчий простір
На Театральній площі розташовано багато архітектурних пам’яток – історичних і тих, що подарувала сучасна доба. Звісно, найкраще її знають театрали, адже тут знаходиться Тернопільський драматичний театр ім. Тараса Шевченка.
Краєзнавчий музей: цікаво про складне
Якщо привід для екскурсії в Тернопіль так чи інакше мусить бути «серйозний», сміливо обирайте відвідини обласного краєзнавчого музею. Заклад пропонує на вибір багато екскурсій, які збагатять навчальні програми з біології, української літератури, історії, краєзнавства, політології, християнської етики, культурології, мистецтвознавства, екології, географії та туризму тощо. Знаходиться музей на площі Героїв Євромайдану, 3. Працює у вівторок, четвер, п’ятницю, суботу і неділю з 10:00 до 17:00.
Парк ім. Шевченка: прогулянка на вулиці
Парк імені Тараса Шевченка – центральне місце відпочинку тернополян, яке розташоване на березі Тернопільського ставу (між вулицями Замковою та Білецькою). Тут обладнані чудові дитячі майданчики та гойдалки, є місце для спортивних ігор. Також у парку можна натрапити на тернопільські «Єлисейські поля». Поруч зі ставом облаштували красивий гідропарк «Топільче», де знаходяться «Поляна казок», зоокуточок, «Космічне містечко» та зона екстремальних видів спорту.
Острів закоханих: історія для двох сердець
«Острів любові та розлуки», «Острів кохання» – як тільки не називають невелику ділянку суші посеред Тернопільського ставу. Він завжди у топі найромантичніших місць України. Закохані мандрують до острова на човнику, через міст або просто пішки кригою, якщо справа відбувається взимку.
Італійський дворик: романтичне минуле
Італійський, або венеціанський дворик, на розі бульвару Шевченка (будинок № 1) і вул. Качали – нагода для фотосесії, якщо ви любите таємничу романтику. Дворик дихає спогадами минулого і дуже потребує реставрації… Тим не менш, він досі захоплює.
«Випадкова зустріч»: у затишному сквері
Героїня скульптурної композиції «Випадкова зустріч» у сквері поруч із драмтеатром немов запрошує до розмови. Це творіння видатного американця Стюарта Джонсона, щоправда, пошкоджене – другу подружку вкрали. Єдиним «плюсом» від крадіжки виявився факт, що таким чином скульптура стала ще цікавішим об’єктом для фото. Або для того, щоб просто перепочити й поговорити.
Бульвар Шевченка: вечірній акцент
Коли на місто сходять сутінки, Тернопіль підтверджує репутацію одного з найчарівніших та найромантичніших міст України. Особливо затишно в нічному освітленні виглядає бульвар Тараса Шевченка, де розташований бронзовий пам’ятник Соломії Крушельницькій, «золотому голосу Галичини» і «найчарівнішій Мадам Батерфляй у світі».
Як бачите, навіть якщо на мандрівку є якихось 2-3 години, ви все одно не лише знайдете, куди піти у Тернополі, але й отримаєте від цього справжню насолоду. Якщо ж є більше часу, то варто подбати і про деталі подорожі…
Приємного та захоплюючого відпочинку!