Майже 20000 гривень привласнила невідома особа, знявши гроші з банківського рахунку мешканки Тернополя. Жінка повірила додзвонювачу й позбулася заощаджень.
Як правило аферисти діють за наступною схемою. До власників карткових рахунків телефонують невідомі й представляються співробітниками фінансових установ. Вони повідомляють, що через певні технічні проблеми, електронні гаманці краян в небезпеці. Аби їх убезпечити необхідно уточнити номер рахунку та персональні дані. Як тільки громадяни зазначають інформацію, їм надходить сповіщення про зняття готівки. Від такого роду злочину потерпіла й місцева мешканка. За допомогою вона звернулася до працівників поліції.
Відомості про подію правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські вкотре наголошують мешканцям Тернопілля бути уважними та пам’ятати: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі.
Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.
Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.
Ніколи і ні за яких умов не виконуйте у банкоматі дії, які вам диктує по телефону незнайомець.
Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області.