Бруньки бузку — чудовий протидіабетичний засіб. Вони містять дуже багато дубильних речовин і біофлавоноїдів. Вважається, що якщо просто пожувати кілька бруньок бузку, значно поліпшиться травлення.
Відомим фітотерапевтичним засобом є бруньки берези. Вони входять до багатьох зборів для лікування і шлунку, і суглобів, і онкологічних захворювань.
Бруньки вишні лікують щитовидну залозу. Корисно в сезон час від часу зривати з вишні кілька бруньок і з’їдати їх.
Бруньки всіх хвойних корисні при бронхо-легеневих захворюваннях. Дітям з маленьких соснових шишечок, з бруньок, можна варити варення. Просто залийте їх сиропом, проваріть — дітям сподобається. Таке варення добре допомагає від кашлю.
Особливо цінними є бруньки тополі. Вони діють як прополіс і лікують багато чоловічих захворювань (зокрема простатит). 100 г бруньок разом з маленькими гілочками потрібно залити горілкою, настоювати на новий місяць 14 днів, потім пити по 10—15 крапель на день.
Для судин дуже корисні бруньки шипшини, глоду, чорноплідної горобини. Це не означає, що ми підходимо до дерева і як зайці об’їдаємо всі його бруньки. Досить з’їсти кілька штучок. Рекомендації для судин актуальні і для людей з вадами зору.
Бруньки можна жувати свіжими, а можна заварювати як чай. Для того, щоб бруньки встигли віддати воді корисні речовини, їм достатньо настоятися всього 5 хвилин.
На прогулянках зривайте і їжте по 1—2 бруньки різних дерев. Всі вони мають позитивний вплив на організм в цілому. Головне не переборщити, і якщо ви не хворі, то не захоплюйтеся чимось одним.
З обрізаних гілок обберіть бруньки
Після обрізування яблунь залишається дуже багато гілок, які ми найчастіше викидаємо. А виявляється, якщо бруньки обібрати разом з маленькими гілочками і потім залити їх розтопленим вершковим маслом, трошки проварити і процідити, то виходить чудова цілюща мазь.
Її втирають у скроні при головних болях, а діткам — якщо вони погано розмовляють або відчувають сильні страхи. Особливо це корисно дівчаткам, тому що яблуня — суто жіноча рослина. Для приготування мазі беруть близько 100 г бруньок на 200 г вершкового масла.
Навесні також обрізають смородину — а це добрий протиалергічний засіб, який нормалізує всі системи організму.
Обговорення