За майже 24 роки незалежності ми маємо шанс розпочати реальну адміністративну реформу. Це питання давно стояло на порядку денному і перші спроби впровадити її в життя були ще при Президенті Ющенкові.
Зараз ситуація кардинально інша – військовий конфлікт, вимога західних партнерів зрілість українського суспільства – все це сприяє швидкому проведенню реформ, і не тільки адміністративної.
Проте є політичні сили, які заради отримання дешевого політичного піару, намагаються знайти в адмінреформі лише негатив, пише TeNews.
Звісно, кожна реформа має свої позитивні та негативні сторони. Але розглядати їх треба в комплексі, шукаючи баланс для інтересів, в першу чергу, громади та конкретних людей.
Наприклад, європейські експерти високо оцінили план реформування територіальних одиниць в Україні – створення громад та об’єднання їх довкола сильнішої сільської, селищної чи міської ради. Адже це дозволить об’єднати кошти на вирішення соціально-побутових проблем – дороги, водогони, дитячі садочки, ФАПи, освітлення тощо.
Крім того, громадам, що об’єднаються в рамках адміністративної реформи, Уряд додатково виділить майже 200 мільйонів гривень (в масштабах області) ще цього року. Ці кошти знову ж таки підуть на розвиток інфраструктур конкретних громад.
От тільки політичного підтексту в такому підході немає. Його і пробують шукати опоненти. Самі, будучи при владі в окремих областях Західної України, свободівці, нічого не зробивши для покращення добробуту кожного окремо взятого громадянина, популістичними гаслами намагаються здобути дешевий авторитет напередодні виборів.
В той же час, ніхто з критиканів адміністративної реформи не пропонує альтернативних рішень та формул, на основі яких можна громади зробити сильнішими, в першу чергу фінансово.
Вже сьогодні відбудеться сесія Тернопільської обласної ради, де свободівська більшість чітко має заявити свою позицію. Вона або з людьми і дбає про розвиток громад, або вкотре “провалить” голосування з державницьких питань під надуманими причинами…
Обговорення