Вирок у справі головного архітектора Тернополя оголосив суддя Тернопільського міськрайонного суду 5 липня. Про це пише видання 20 хвилин.
В резулятивній частині вироку йдеться:
“ОСОБА_4 визнати невинуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 367 КК України за відсутністю в його діях складу вказаного кримінального правопорушення та виправдати.
Витрати на проведення експертизи в розмірі 13794,40 грн. слід віднести за рахунок держави”.
Посадовцю міської ради Василю Бесазі, нагадаємо, у березні 2021 року оголосили підозру за зловживання владою або службовим становищем, за які йому загрожувало до 6 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади.
Згодом справу перекваліфікували на “Службову недбалість”, санкція передбачає до 5 років тюрми. Змінили обвинувачення у травні 2021 року — детектив НАБУ за погодженням із прокурором САП.
Розслідування проводили САП і НАБУ
— Розслідуванням встановлено, що чиновник, перебуваючи на посаді в Тернопільській міській раді, внаслідок недбалого ставлення до виконання своїх службових обов’язків, погодив проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки вартістю понад 1,3 млн грн для будівництва та обслуговування житлового індивідуального будинку, господарських будівель і споруд, — повідомила тоді речниця Тернопільської обласної прокуратури Леся Гурецька. — Через протиправні дії службової особи порушено вимоги Генерального плану, Плану зонування території м. Тернополя, іншої дозвільної містобудівної документації.
Початок розслідування щодо службової недбалості прокоментували на офіційному сайті міськради. Заголовок: «Публікація обласної прокуратури щодо посадової особи Тернопільської міської ради суперечить засадам чинного законодавства».
— На сайті Тернопільської обласної прокуратури була розміщена публікація щодо посадової особи органу місцевого самоврядування та питання відведення земельної ділянки, — йдеться у повідомленні міськради. — Зазначаємо, що дана публікація прокуратури не ґрунтується на принципах регулювання земельних відносин та суперечить засадам реалізації посадовими особами місцевого самоврядування функцій відповідно до чинного законодавства.
«Адже питання погодження відведення земельних ділянок не віднесено до повноважень посадових осіб місцевого самоврядування. А це спростовує твердження прокуратури про наявність можливих протиправних дій, зловживань чи використання службового становища такими посадовими особами та, відповідно, підстав провадження досудового розслідування у кримінальному провадженні», — йшлось у повідомленні.
— Усі рішення, що стосуються відведення земельних ділянок, приймаються не одноосібно посадовою особою, а розглядаються сесійно на пленарному засіданні міської ради та вирішуються за результатами відкритого голосування, — повідомили на сайті міськради. — Посадові особи повинні виконувати всі прийняті сесійні рішення, відтак їх дії не можуть містити ознак зловживання владою чи службовим становищем.
У міськраді тоді запевняли, що «сторона обвинувачення в кінцевому результаті дійде до висновку, а суд встановить відсутність в діянні посадової особи складу кримінального правопорушення, що стане законною підставою для закриття кримінального провадження відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України».
Обговорення