У Загребі, на міжнародній виставці винаходів INOVA-2025, золоту нагороду здобула тернополянка Анастасія Романів. Конкурс, що має понад півстолітню історію, об’єднує винахідників з усього світу. Цьогоріч серед переможців – молода науковиця з Тернополя, яка представила власну розробку в галузі протезування. Про це повідомляє Тернопільська міська рада.
Анастасія Романів – слухачка Тернопільського обласного відділення Малої академії наук України, випускниця школи №10, нині студентка Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського. На виставці вона представила проєкт «Separata prosthesis», який журі визнало одним із найсильніших серед міжнародних робіт.
Її розробка спрямована на створення протезів нового покоління. Вона передбачає ефективні та надійні способи керування біонічними протезами, що може суттєво покращити якість життя людей з інвалідністю.
Це не перший успіх винахідниці з Тернополя. У червні цього року вона брала участь у фіналі конкурсу бізнес-ідей «FEU BIS-2025», де з тим самим проєктом посіла друге місце.
INOVA-2025 стала важливою сходинкою у науковій діяльності молодої винахідниці. Перемога в такому престижному змаганні засвідчила, що українські проєкти в галузі медицини мають високий рівень та можуть конкурувати з розробками світових інноваторів.
