Поселення в гуртожитки студентів відбулося ще до початку навчального процесу. Директор студмістечка ТНЕУ Іван Плішко розповів скільки охочих жити в гуртожитках, яка вартість проживання та умови.
Поряд з навчальними корпусами ТНЕУ – 5 гуртожитків, де проживає дві тисячі п’ятсот студентів, біля сімдесят – іноземні студенти. У кімнати поселяють по 2, 3 та 4 особи.
– Найменше мешканців у другому гуртожитку, бо там живуть викладачі та працівники університету. У першому гуртожитку близько трьохсот студентів, бо є ще й сімейні кімнати. В інших гуртожитках – третьому, четвертому і п’ятому проживає від шістсот до шістсот п’ятдесяти студентів, — каже Іван Плішко.
Якщо студент вступив до ТНЕУ, виш гарантує поселення в гуртожитку. Місце-ліжко надають усім, хто заявив про це. Найперше поселяють першокурсників, їм дають можливість поселятися не один день, а близько тижня від 26 серпня. Згодом селять відповідно другокурсників, третьокурсників тощо. Студенти заочного відділення, які виявили бажання жити в гуртожитку теж можуть поселитися.
– Старшокурсники прагматичні, поселяються завжди в останні дні, щоб не їздити додому. Студенти першого курсу можуть приїжджати у будь-який день з гарантією поселення. Особи, які не мають відношення до університету не поселяються, право на їх поселення надається лише ректором,— розповів Іван Володимирович.
Вартість проживання студентів в гуртожитках ТНЕУ становить 435 гривень за місяць. Оплачувати потрібно 50 % до 1 вересня і решту 50 % до 1 січня. Хто не в змозі платити, пишуть заяви на помісячну оплату або ту, яка найбільше підходить.
Про умови в гуртожитках ТНЕУ директор студмістечка Іван Плішко вирішив не розповідати, а показати. Однак зазначив, домашні умови від гуртожитських, звісно, відрізняються.
— Є студенти, які облаштовують кімнату, як для себе: шпалери, штори, картини, книги, квіти. А є ті, які «перебувають», їм байдуже, навчити їх по-іншому – не можливо. Сьогодні ми даємо студентам можливість зробити ремонт у кімнаті й жити в ній до завершення навчання.
Найстарший гуртожиток №1, вздовж коридору по обидві сторони кімнати. У кінці коридору два туалети, душ на першому поверсі. Гуртожиток №3 блоковий, у блоці чотири кімнати, туалет, вмивальники, душова кабіна. Другий і п’ятий гуртожитки – двокімнатна квартира, є дві кімнати, у яких живе по четверо, ванна й туалет.
Про наявність тарганів у кімнатах гуртожитку, директор студмістечка не заперечує. Їх, каже, травлять влітку, коли студентів немає, а також у четвер-п’ятницю. Найкраще робити все, щоб таргани взагалі не з’являлися, а це залежить від самих дітей.
Обговорення