Із нагоди 135-річчя від дня народження видатного композитора, музикознавця, фольклориста, педагога, громадсько-культурного діяча, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Станіслава Людкевича, що виповнюється 24 грудня, у Велеснівському етнографічно-меморіальному музеї Володимира Гнатюка розгорнуто ювілейну виставку «Станіслав Людкевич».
Уже 46 років в експозиції музею вченого у розділі «Ювілей Івана Франка у жовтні 1898 року» експонується великий фотопортрет композитора, а на виставці — ксерокопія його листа до Миколи Лисенка, написаного не пізніше 1906 року. Поруч унікальне видання — XVI том «Матеріали до української етнології» (Львів, НТШ, 1916), виданий Володимиром Гнатюком, з публікацією «Мелодії українських народних пісень з Поділля та Холмщини, зібрані Л. Плосайкевичем і Я. Сенчиком, під редакцією Станіслава Людкевича, з передмовою Філарети Колесси».
Особливу увагу привертають унікальні матеріали-експонати зі святкування 100-літнього ювілею композитора, учасником якого був засновник нашого музею Остап Черемшинський. Серед них «Програма камерного концерту з творів Станіслава Людкевича», що відбувся 23 січня 1979 року у Львівській філармонії, в якому взяли участь народні артистки України, лауреати Шевченківської премії Марія, Ніна і Даниїла Байко, заслужені артистки України Тетяна Лагола та Людмила Жилкіна, лауреат Республіканського конкурсу Христя Колесса, котрі поставили на ній свої автографи. До ювілею композитора вийшла книжка-збірка Станіслава Людкевича «Кантати на слова Т. Шевченка для мішаного хору та симфонічного оркестру. Клавір» (К., «Музична Україна», 1968), на якій є автограф ювіляра. До речі, підписи на таких книжках він зробив для Монастириської дитячої музичної школи та Остапа Черемшинського.
Романа ЧЕРЕМШИНСЬКА,
старший науковий співробітник Велеснівського етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка, відмінник освіти України, член НСЖУ, НСКУ, НТШ у Львові.
с. Велеснів Монастириського району.
Обговорення