Українське АІ-ком’юніті AI HOUSE та технологічна компанія Roosh оголосили про початок другого сезону івенту AI for Ukraine. Це благодійна подія, яка має одразу кілька цілей: створити умови для АІ-ентузіастів та ІТ-спеціалістів, щоб вони могли послухати лекції та воркшопи головних експертів щодо штучного інтелекту, а також зібрати донати для українських військовослужбовців. Інформацією щодо івенту поділився інвестор, бізнесмен і співзасновник компанії Roosh Сергій Токарєв.
Про ініціативу AI for Ukraine
Проведення освітньої події AI for Ukraine стає щорічною традицією. У минулому році Сергій Токарєв разом із командою AI HOUSE вирішили запустити цей проект, щоб підтримати українських айтівців у тяжкий військовий час. Ця ідея виявилась більш ніж вдалою. Подія зацікавила представників технологічної галузі з різних країн. Більш того, виявилося що вони готові співпрацювати з нашими фахівцями.
«Цього року ми підготували новий сезон AI for Ukraine, який має чітку мету: надати доступ до інсайтів, знань та досвіду кращих експертів у галузі AI/ML», — повідомив Сергій Токарєв у своїй публікації на Facebook.
Компанія Roosh займається створенням і масштабуванням перспективних стартапів, а AI HOUSE, який входить до її екосистеми, є найбільшим українським ком’юніті для фахівців зі штучного інтелекту та машинного навчання. Разом вони сприяють розвитку технологічного сектору країни та постійно влаштовують освітні івенти, які популяризують цю сферу. Таким чином, AI for Ukraine є однією з багатьох просвітницьких ініціатив, у яких бере участь Сергій Токарєв разом зі своєю командою.
Формат та умови проведення
Долучитися до події та відвідати лекції можуть всі охочі. Потрібно лише перейти за посиланням, яке Сергій Токарєв розмістив у своєму анонсі. Після реєстрації на email претендентів буде надіслано розклад воркшопів і лекцій, а також посилання на трансляцію виступів спікерів.
Як і в 2022 році, усі заняття нового сезону AI for Ukraine проводяться англійською в онлайн-форматі. Серед спікерів є експерти з OpenAI, INRIA, Google, Stripe та Оксфордського університету. Їх запросили для того, щоб вони поділилися власним досвідом і знаннями, корисними для ІТ-фахівців з України.
Як повідомляють організатори, записи лекцій та воркшопів будуть у відкритому доступі, тож переглянути їх зможуть не лише учасники проекту. До того ж, глядачів закликають донатити по 10 доларів за одне відео.
Сергій Токарєв говорить, що минулого разу під час проведення AI for Ukraine їхня команда зуміла зібрати 320 000 гривень. Ці гроші направили до благодійного фонду «Повернись живим». Цього року кошти перерахують на баланс організації «Реактивна Пошта», яка з 2014 року забезпечує артилерію України необхідним спорядженням.
Розклад воркшопів і лекцій
Заняття AI for Ukraine розпочалися 2 листопада. Головними темами першої лекції стали GPT-4 і Deep Learning Decade. Спікером виступив Лукаш Кайзер з компанії OpenAI, яка відома завдяки розробці ChatGPT. Експерт розповів про створення GPT-4 і висловився щодо перспектив подальшого розвитку ШІ.
Через кілька тижнів відбудеться онлайн зустріч з представником компанії INRIA Гаелєм Вароко, який проведе лекцію про оптимізацію інформації з використанням машинного навчання.
А 29 листопада відбудеться воркшоп, на якому Вікторія Олейник з Оксфордського університету продемонструє, як правильно працювати з текстами, створеними завдяки інструментам АІ. Додатково вона пояснить, що таке небезпечний контент та як запобігти його появі.
Обговорення