3 грудня 2024 року в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася пропам’ятна академія «Життєвий шлях митрополита Андрея Шептицького». Захід був присвячений 80-й річниці з дня його відходу у вічність і став початком вшанування цієї видатної постаті напередодні 160-річчя з дня народження.
Академія, присвячена спадку митрополита
Андрей Шептицький, єпископ Української греко-католицької церкви, був не лише духовним провідником, а й дипломатом та борцем за свободу українського народу. Учасники академії обговорили важливі моменти з його життя, зокрема глибоку віру, що допомагала йому долати випробування.
Особливу увагу приділили презентації життєвого й духовного спадку митрополита, яку провів митрофорний отець-доктор Іван Говера. Його наукові роздуми висвітлили найбільш визначні сторінки біографії Шептицького, акцентуючи на його ролі у збереженні релігійних та культурних традицій.
Організація заходу та ключові виступи
Академію відкрила заступниця директора музею Наталія Чеканова, яка привітала учасників. До слова також долучився Ігор Кульчицький, заступник директора департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації, який підкреслив значення Шептицького для національної пам’яті.
Організаторами заходу виступили Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Тернопільський обласний краєзнавчий музей і Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Наприкінці зустрічі Наталія Чеканова висловила вдячність отцю Івану Говері за його духовний внесок і просвітницьку діяльність.
Раніше ми писали про те, що Тернопільська обласна рада проголосила 2025 – Роком митрополита Андрея Шептицького.
Тернопільська обласна рада проголосила 2025 – Роком митрополита Андрея Шептицького
Обговорення