Обласний центр СНІДу став структурним підрозділом обласного наркологічного диспансеру.
Рішення про об’єднання закладів прийняла сесія обласної ради. Як переконує керівництво області, процес злиття має на меті «оживити» центр СНІДу та посилити профілактичну роботу.
Тривалий час ідея злиття двох комунальних установ була предметом дискусії не тільки серед громадськості, а й серед депутатів. Ініціатором таких перетворень стало управління охорони здоров’я. Свою позицію структура мотивувала значною економією коштів.
Натомість в обласній раді бачать іншу користь від об’єднання закладів. І мова зовсім не в грошах, а в організації роботи установ.
– Особисто я бачу, що заклад має майбутнє, коли є перспективні організатори, – каже голова обласної ради Віктор Овчарук. – Якщо керівник установи є активним та професійним, то установа розвивається. У центрі СНІДу тривалий час не було керівника. Установа припинила свою активну діяльність. Колись цей центр починав свою діяльність саме на базі наркологічного диспансеру. Зараз є інше бачення.
В цілому, після об’єднання у структурі все залишиться без змін, зазначив Віктор Овчарук. Колектив, приміщення, умови – незмінні. Єдине – буде новий керівник
– Днями відбулася нарада щодо відкриття стаціонарного відділення на базі центру. Усе, що було заплановано, матиме продовження. Наразі розроблена документація щодо відкриття нових ліжок на другому поверсі установи, – каже голова облради. Жодних скорочень у закладі не заплановано, стверджують в обласній раді. Навпаки – з’явилося кілька нових спеціалістів.
– Наприклад, у центрі СНІДу не було спеціаліста УЗД-діагностики. Зараз він виїжджатиме за графіком і в окремі години прийматиме хворих, – каже Віктор Овчарук.
До слова, раніше пацієнти центру та дотичні громадські організації мали побоювання, що їм доведеться отримувати допомогу в одній установі з наркозалежними. Зважаючи, що серед інфікованих є діти та вагітні жінки, вони вважали це небезпечним, адже останні могли постраждати від дій агресивних пацієнтів диспансеру.
З іншого боку, їм було просто неприємно знаходитись поряд з такою категорією громадян, адже хворих на СНІД і так ототожнюють з наркоманами (хоча насправді відсоток залежних серед них дуже низький, – авт.), а тут ще й перебування в одному закладі. Зараз же керівництво області переконує, що жодних контактів з пацієнтами диспансеру хворі не матимуть. Вони отримуватимуть допомогу там, де й раніше, єдине – робота закладу стане ефективнішою.
Обговорення