З 11 позицій до 3 законодавці скоротили перелік юридичних осіб, яким надається з початку 2015 року звільнення від сплати земельного податку.
Відтепер цим правом можуть скористатись санаторно – курортні, оздоровчі заклади та реабілітаційні установи, але лише громадських організацій інвалідів, самі громадські організації інвалідів України, а також засновані ними підприємства та організації за умови відповідності вимогам, наведеним у статті 282 Податкового кодексу. А це, нагадаємо, умова обов’язкового перебування таких підприємств у повній власності таких громадських організацій, а кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи протягом попереднього календарного місяця повинна становити не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу. Також, необхідно, щоб фонд оплати праці таких інвалідів становив протягом звітного періоду не менше як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці. Не будуть платити земельного податку, також бази олімпійської та параолімпійської підготовки, однак, лише ті, котрі попадуть у затверджений Кабміном перелік.
Натомість, до числа платників потрапили минулорічні пільговики – заповідники, національні природні парки, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, дитячі санаторно – курортні та оздоровчі заклади України, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, бюджетні заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я тощо.
Тернопільська міська рада, використавши право, надане статтею 284 Податкового кодексу, рішенням сесії, встановила пільги по земельному податку на 2015 рік, звільнивши на 100 відсотків від його сплати дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності, заклади культури, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту Тернопільської міської ради. Також, відповідно до прийнятого рішення, не будуть платниками даного податку у поточному році і парки комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, дендрологічні і зоологічні парки, пам’ятки природи та парки – пам’ятки садово – паркового мистецтва, органи місцевого самоврядування, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні сили України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Принагідно слід зазначити, що впродовж 2014 року бюджет міста поповнився майже на 45 млн. грн. плати за землю, а у січні надходження склали майже 3, 9 млн. грн.
Василь Карпа, начальник відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області
Обговорення