Новий редактор “Свободи” заговорив про ймовірність складання повноважень
При призначенні на посаду майбутні керівники комунальних установ обласної ради зазвичай виступають перед депутатським корпусом.
Розповідають про себе, презентують програми розвитку установи, якою будуть керувати на рік та на п’ять років. Утім, для деяких кандидатів в обласній раді можуть робити вийняток. Так сталося зі скандальним призначенням редактора газети «Свобода».
Під час сесії 22 вересня голова обласної ради Віктор Овчарук навіть не мав наміру надавати слово тому, хто мав стати керівником друкованого видання. Не готувався до виступу і сам претендент на вакантну посаду – Віктор Уніят. На трибуну він вийшов тільки на вимогу окремих депутатів. Із 54 присутніх в залі запитання до нього знайшлося тільки в одного – Романа Нитки. Він поцікавився, як новий редактор буде розвивати газету, в які терміни, і що хоче змінити.
– Чесно кажучи, лише напередодні сесії прийняв це рішення і написав заяву на вакантну посаду, – сказав Віктор Уніят. – Це рішення далося мені дуже нелегко. Загалом, з колективом я знайомий, багатьох з них знаю, думаю ми всі питання вирішимо. В крайньому випадку, після роздержавлення, з 1 січня 2017 року колектив може сам обрати собі редактора.
Якщо розійдемось, я буду згідний скласти повноваження. Хочу підсилити газету, щоб було більше аналітичних матеріалів, щоб були нові рубрики. Оскільки було подання на мене, я прийняв рішення.
Колектив «Свободи» до останнього сподівався, що депутати прислухаються до здорового глузду, до їхніх побажань і приймуть законне рішення. Та 40 із 54 депутатів проголосували за увільнення Лисевича і призначення Уніята. До речі, як повідомляють на сайті обласної ради, призначили його «…на умовах контракту, увільнивши від виконання обов’язків на посаді директора комунального підприємства Тернопільської обласної ради “Видавництво “Рада”.». Працівники зі свого боку зазначають, що і надалі підтримуватимуть Михайла Лисевича, і що це тільки початок війни.
Ольга Трач, Фото автора, За Збручем
Обговорення