Дамба Тернопільського ставу – один з найпроблемніших об’єктів обласного центру.
Питання її реконструкції ставилося вже давно, але, схоже, лише цьогоріч роботи на ній розпочнуться, пише “Номер один”.
Загалом, на повну реконструкцію дамби потрібно 28,7 млн. грн. У 2016 році на її ремонт планують спрямувати перший транш – 5 млн. гривень з Фонду регіонального розвитку та 2,67 млн. грн. з міського бюджету Тернополя.
Дамба має стратегічне для Тернополя значення і є єдиною транспортною артерією, яка з’єднує мікрорайони «Дружба», Пронятин та Кутківці з центральною частиною міста.
– Будували дамбу в 1945 році, після війни, використовуючи будматеріали низької якості, здебільшого зі зруйнованих будинків. Останній раз капітальний ремонт шлюзів виконувався у 1979 році. Нині має місце просідання проїжджої частини, а під час сильних злив відбуваються значні підтоплення. Це фактично унеможливлює нормальну експлуатацію громадського та автомобільного транспорту. Саме через незадовільний стан покриття і виникла нагальна необхідність здійснити реконструкцію дамби Тернопільського ставу, – зазначив голова ТОДА Степан Барна.
За перший транш планують провести реконструкцію існуючих дощоприймальних колодязів, будівництво нового каналізаційного колектора, ремонт проїзної частини шлюзу на дамбі, пише Номер один. А загалом, проект ще передбачає реконструкцію: асфальтобетонного покриття – 625 метрів, 14 одиниць існуючих колодязів інженерних мереж, двох споруд на дамбі Тернопільського ставу, 563 метрів водопроводу та мережі зовнішнього освітлення – 1400 метрів. Кошти на ці роботи планують залучити з Кабінету Міністрів по програмі соціально-економічного розвиту. Щоб вони надійшли на Тернопільщину, їх мають, у першу чергу, пролобіювати народні депутати від Тернопільщини
За найоптимістичнішими розрахунками, ремонтні роботи хочуть розпочати у червні і при повноцінному фінансуванні у вересні планують завершити. Хоча, згідно з переліком інвестиційних проектів, які реалізовуватимуться за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку, реконструкція дамби розрахована на два роки – 2016-17 рр.
Зауважимо, що ще на початку березня загальна вартість проекту становила 26,7 млн. грн., але за останній місяць вона зросла майже на два мільйони. Тут потрібно попрацювати контролюючим органам, щоб державні кошти пішли у правильному напрямку, а не осіли в кишенях тернопільських чиновників.
Обговорення