Навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 20 липня удев’яте прийняв близько сотні гостей в рамках Міжнародних студентських літніх шкіл. Головним завданням цьогорічного заходу стало об’єднання нашої країни за допомогою спілкування між молодими людьми з різних вищих навчальних закладів.
Майбутнє країни в руках молоді
«У нашому університеті доброю традицією стало приймати на базі «Червона калина» гостей з різних навчальних закладів. Ми пишаємося тим, що сюди приїжджали молоді люди з Малайзії, Австрії, Чехії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Індонезії, США, Казахстану, Таджикистану. Бували на літніх школах і студенти з чотирьох російських університетів. Вони також відчували доброзичливість тернополян. В Україні абсолютно відсутній шовінізм. А щодо націоналізму, то він є нормальним явищем, адже націоналіст шанує свою націю і поважає інші», – звернувся до учасників Міжнародних студентських літніх шкіл ректор ТДМУ, професор Леонід Ковальчук.
Дух патріотизму
Цьогоріч палітра учасників була представлена студентами Центральної та Східної України. У НОК «Червона калина» комунікаційні навички покращували студенти Дніпропетровської державної медичної академії, Української медичної стоматологічної академії (Полтава), Національного фармацевтичного університету (Харків), Харківського національного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Із закордонних партнерів підтримати нашу державу у нелегкий час приїхали представники Тбіліського державного медичного університету.
Урочисте відкриття Міжнародних студентських літніх шкіл було щедро прикрашене творчими виступами. Та набагато більше талантів учасники змогли побачити під час презентації самого проекту. Спершу організатори і студенти презентували гостям красу, велич і унікальність України. Солов’їна наша мова розквітла у піснях, які виконували студенти ТДМУ.
Під час відкриття Міжнародних студентських літніх шкіл учасники та гості отримали можливість безпосередньо доторкнутися до українських традицій і культури, відвідавши етнографічну виставку вишиванок, старожитностей, предметів побуту. Організувала унікальну експозицію родина викладача медуніверситету Орисі Смачило.
До речі, подружжя Оріяни та Ігоря Тишів, які є випускниками ТДМУ, своєрідний символ того, що університет благословляє своїх вихованців на щасливе життя. Саме в НОК «Червона калина» Оріяна та Ігор зустрілися і познайомилися 10 років тому. Вони були учасниками першого заїзду. Сьогодні подружжя виховує трьох дітей. Оріяна працює керівником лікарської амбулаторії під Києвом, а її чоловік Ігор – нейрохірургом в Інституті нейрохірургії імені А.Ромоданова НАМН України. Досі стіни конгрес-центру прикрашають ікебани, зроблені десять років тому руками колишньої студентки ТДМУ.
Тренінги, сплави і змагання
Цьогорічна програма також мала деякі особливості. Вперше за історію літніх шкіл тренери з департаменту управління персоналом МОЗ України в рамках проекту «Сходи в майбутнє» провели низку тренінгів на тему «Віртуози комунікації».
Згодом студенти детальніше ознайомилися із Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського та нашим містом. Найбільше вражень і емоцій вони отримали від сплаву Дністровським каньйоном. Потім мали можливість показати себе у спортивних змаганнях з великого і настільного тенісу, волейболу, футболу, плавання. Переможці отримали призи і подарунки.
Важливими були змагання з медицини невідкладних станів, які в рамках літніх шкіл відбуваються щороку. Це допомагає студентам до автоматизму відпрацювати ті навички, які дадуть їм можливість рятувати життя людини в екстрених ситуаціях.
«Ми, наче велика родина»
Як повідомили у прес-службі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського найчисельнішою була делегація Української медичної стоматологічної академії (Полтава). Її представниці Ілона Шкредь і Юлія Костик знайшли нових друзів, отримали багато позитивних вражень і висловили бажання ще раз повернутися в НОК «Червона калина».
Представниці Дніпропетровської державної медичної академії Олександра Суркова, Ксенія Федоряк і Дарія Базиленко висловили вдячність за те, що організатори запросили їх для участі у літніх школах.
«Студентський парламент нашого університету запропонував мені поїхати до Тернополя. Тут я вже декілька днів і часом виникають такі відчуття, що ніби перебуваю в іншій країні. Та найбільше радує те, що це все-таки одна-єдина Україна. Особисто я не поділяю свою державу на різні регіони і частини. Вірю в те, що вона буде надалі процвітаючою і єдиною», – підсумував студент Національного фармацевтичного університету (Харків) Олексій Федоровський.
Обговорення