Млявість, втома, депресія, сухе волосся та шкіра, а ще збільшення ваги, непереносимість холоду та проблеми з вагітністю можуть свідчити про гіпотиреоз. Це уповільнена робота щитоподібної залози. Її може спричинити йододефіцит.
Що означає дефіцит йоду
Йод — мікроелемент, який ваше тіло використовує для виробництва гормону щитоподібної залози, який регулює ваш метаболізм. Оскільки організм не може виробляти йод, дуже важливо, щоб ви отримали необхідну кількість із продуктів, які ви їсте або ж харчових добавок. Дорослим зазвичай потрібно 150 мікрограмів (мкг) на день. Вагітним людям потрібно 220 мкг, матерям, які годують груддю, 290 мкг на добу. Знайти можна тут https://www.add.ua/ua/medicamenti/shhitovidnaya-zheleza/.
Хто схильний до йододефіциту?
Існують певні групи людей, які мають більший ризик розвитку дефіциту йоду. Ці фактори ризику включають людей, які:
- не вживають йодовану сіль;
- живуть у місцевості з дефіцитом йоду в ґрунті (гірські райони та райони, схильні до затоплення);
- не відповідають харчовим вимогам до йоду, а також споживають продукти з високим вмістом гойтрогенів (речовин, які зменшують надходження йоду в щитоподібні залозу, таких як соя, капуста та броколі);
- вагітні;
Симптоми, які вказують на йододефіцит
Людина може мати низький рівень йоду без прояву симптомів. Найнадійніший спосіб перевірити споживання йоду — попросити лікаря призначити аналіз сечі. Ваш лікар може також використати аналіз крові, щоб переконатися, що рівень гормонів щитоподібної залози в нормі.
Найбільш видимим наслідком дефіциту йоду може бути зоб або збільшення щитоподібної залози. Зоб важко виявити на ранніх стадіях, особливо у дітей. УЗД є найкращим методом вимірювання розміру, форми та текстури щитоподібної залози.
Симптоми гіпотиреозу, які можуть бути пов’язані з низьким рівнем йоду або іншими формами «неактивної» хвороби щитоподібної залози, включають:
- Млявість і втома, м’язова слабкість і постійна втома.
- Відчуття холоду (навіть у теплі дні).
- Труднощі з концентрацією уваги, уповільнення розумових процесів і погана пам’ять.
- Незвичайне збільшення ваги.
- Депресія.
- Товста набрякла шкіра або одутлість обличчя.
- Випадіння волосся.
- Суха шкіра.
- Запор.
- Слабке та повільне серцебиття.
- Збільшена щитоподібної залози або зоб.
Перелік продуктів, які запобігають дефіциту йоду
Якщо результати вкажуть, що у вас дефіцит йоду, ваш лікар порекомендує підхід для розв’язання проблеми. По-перше, вживати більше продуктів з високим вмістом йоду. Багато продуктів містять мінерал, але найбільше його в йодованій солі, яйцях, хлібові, молочних продуктах, морепродуктах, горіхах, м’ясі та морських водоростях.
Не забувайте, що дефіцит йоду – це стан, який може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, якщо його не лікувати.
Обговорення