Через зниження температури, недостатню кількість поживних речовин та сонячного світла стан шкіри взимку погіршується. Вона втрачає здоровий відтінок та пружність, стає пересушеною. Також підвищується її чутливість до негативних факторів довкілля. Разом з міським забрудненням ситуація стає ще гіршою.
Всі ці прояви можна полегшити, якщо використовувати правильний догляд. У нього входять засіб для очищення, тонер чи сироватка, крем для обличчя. Детальніше про зимовий догляд за шкірою — далі у матеріалі.
Яку косметику використовувати
Базова система догляду передбачає такі етапи:
- Очищення. Достатньо одного разу на добу, як правило, ввечері. Якщо наносите зранку макіяж, скористайтеся міцелярною водою для чутливої шкіри або гідрофільною олією, щоб видалити залишки косметики. Засіб саме для вмивання вибирайте м’який, у виді молочка чи пінки.
- Зволоження та живлення. Для цього найкраще працюють сироватки та креми. Формули з вітаміном Е, пантенолом, керамідами, скваланом, гіалуроновою кислотою, центеллою азійською, алантоїном посилюють захисний бар’єр шкіри, надовго зберігаючи у ній вологу.
- Захист. Навіть якщо сонце не настільки активне взимку, як в інші сезони, не забувайте користуватися кремом з SPF-захистом. Наносьте його не пізніше як за 30 хвилин до виходу на вулицю.
За потреби використовуйте маски для глибокого зволоження або живлення 1–2 рази на тиждень. Особливо сухі місця на обличчі можна мазати пом’якшувальними бальзамами від аптечних брендів або звичайним вазеліном.
Як ще підтримати шкіру
Окрім зовнішнього догляду, можна покращити стан шкіри зсередини. Для цього достатньо:
- збалансувати харчування — додати до раціону більше свіжих овочів, фруктів і зелені, жирної риби, авокадо, горіхів;
- зробити чек-ап організму та пропити курс вітамінів і мінералів;
- не ігнорувати режим сну — з укороченим світловим днем особливо важливо вдосталь відпочивати, тому нормальний нічний сон обов’язковий;
- пити достатньо чистої води — замість чаю чи кави можна підігрівати воду у мікрохвильовці, якщо не хочеться пити холодну;
- відмовитися від гарячого душу та ванни — разом із сухим повітрям у приміщенні через роботу опалювальних приладів процедури здатні ще більше зневоднювати тканини шкіри;
- встановити біля робочого місця чи ліжка зволожувач повітря.
За потреби можна також звернутися до косметолога та робити професійні салонні процедури. Для домашнього догляду варто придбати професійні продукти з підвищеною активністю.
Обговорення