Тернополян найбільше хвилюють питання тарифів і вони переконані, що тарифи мають встановлюватися на місцях. Найбільш позитивно оцінюють діяльність міського голови Тернополя Сергія Надала. А серед політичних партій найбільшою підтримкою користується ВО “Свобода”. Такі головні висновки соціологічного дослідження, яке провів з 13 по 19 вересня у Тернополі Центр з інформаційних проблем територій НАН України вересні .
Серед проблем, які продовжують хвилювати тернополян найбільш актуальними залишаються комунальні тарифи та дорогу.
Як йдеться у прес-релізі Центру з інформаційних проблем НАН України, основними вважають проблеми тарифів та доріг. До проблеми тарифів додалися питання транспорту. Ймовірно, така ситуація пов’язана з актуальністю теми по всій країні, оскільки протягом останнього часу відбулося підвищення тарифів на електроенергію. Ця тема була однією з головних у повідомленнях ЗМІ.
Також, як зазначають науковці, відбулося значне зменшення уваги до проблем корупції, що вказує на позитивну оцінку населенням змін у цій сфері.
«Зросла увага до проблеми вивезення сміття і екологічних питань. Разом з тим незначних змін зазнала оцінка чистоти у місті. Збільшення уваги до проблеми вивезення сміття та екологічних питань швидше за все також пов’язане із актуальністю теми по всій Україні та активною дискусією щодо вирішення питання поводження з побутовими відходами по всій Україні», – йдеться в прес-релізі.
Тернополяни також дали відповідь на питання, як вирішити проблему з надвисокими тарифами на комунальні послуги. Відповідь – передати на місця, на рівень міст та громад, повноваження для їх затвердження.
Як йдеться у дослідження Центру, більш як половина населення міста (51,9 %) вважає, що тарифи має визначати міська влада, лише 11,4 % – центральна.
Нагадаємо, міський голова Тернополя та кодолова бюджетного комітету Асоціації міст України неодноразово заявляв, що справедливі комунальні тарифи можна встановити тільки на місцях.
В оцінці діяльності українських влад різних рівнів, тернопололяни віддали беззаперечну перевагу міському голові Тернополя Сергію Надалу.
Як йдеться у прес-релізі Центру, найбільш позитивно оцінюють діяльність міського голови (51,1 %), удвічі менша частка населення позитивно оцінює міську рада (23,8 %).
«Діяльність обласної ради позитивно оцінює 3,9 %, а голови ОДА менше одного відсотка. Діяльність президента позитивно оцінює 2,4 %, парламент – 1,9 %, уряду – 1,2 %, 15,6 % – не визначилися. Загалом діяльність міських органів влади найпозитивнішою вважає 74.9 %, центральних – лише 5,5 %», – йдеться у прес-релізі.
Дослідження громадської думку показало також цікаві результати підтримки тернополянами політичних партій, за умови участі їх у виборах міської ради Тернополя. Головний висновок опитування: майже половина тернополян не визначилися. Серед тих хто визначилися однозначно домінує ВО «Свобода».
«Велика частка невизначених вказує на невисоку довіру до партій не тільки на центральному, але й на місцевому рівні. Проте серед тих, хто зробив би певний вибір, майже половина голосувала б за ВО Свобода, що показує однозначну перевагу цієї сили в політичній орієнтації населення міста. Високий рейтинг партії може бути пов’язаний з позитивною оцінкою діяльності міського голови.
Довідка: Центр з інформаційних проблем територій НАН України провів дослідження щодо оцінки населенням Тернополя окремих соціально-політичних аспектів. Дослідження проводилося з 13 по 19 вересня 2015 року у м. Тернополі методом телефонного обдзвону. Еквівалентна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Тернополя, складає 705 респондентів. Теоретична похибка при 90 % рівні довір’я за Стьюдентом складає 3 %. Дослідження проводилося у рамках власної програми Центру з вивчення оцінки населенням деяких проблем міста.
За матеріалами: http://cipt.org.ua/publikatsii/item/27-sotsiolohiia-ternopil
Обговорення