Реформа місцевого самоврядування – одне з головних питань, яке обговорили на п’ятому засіданні ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
Президент заявив, що не бачить сенсу у проведенні дострокових парламентських виборів. За його словами, передвиборча кампанія поставила б на паузу всі реформи мінімум на рік. Також Петро Порошенко зазначив, що внаслідок блокади Україна втратила останню сферу впливу на окупованих територіях. Це завдало удару по вітчизняній енергетиці, металургії, по бюджету, створено додаткові ризики для національної валюти.
Представники Тернопільщини доповідали про перебіг реформи в нашому краї, відзначили чимало позитивних моментів. У нашому краї реформу децентралізації почали реалізовувати з початку її впровадження. На сьогодні в області створили 36 громад. Одна з найпотужніших – Великогаївська ОТГ, яка охоплює 14 сіл, а це майже 12 тисяч жителів. Підтримка українського села –фундамент для будівництва нової держави. На цьому акцентував у своєму виступі голова цієї громади Олег Кохман. Великогаївська громада вже має стратегію розвитку на найближчих п’ять років. Під час її створення переймали досвід у швейцарців.
Мені було приємно представляти нашу Великогаївську громаду на цьому заході. За короткий період нам вдалося досягнути чимало. Ми відкрили поліцейську станцію, закупили нове медичне обладнання. У деяких селах ми провели освітлення вулиць. Десь у травні – червні у нас вже запрацює пожежна частина. Наразі майбутні працівники проходять навчання. Наразі маємо перспективний план на найближчих п’ять років, – доповів Олег Кохман.
Президент України Петро Порошенко зазначив: завдяки реформі з децентралізації місцеві бюджети збільшилися майже на 50%. Значне зростання доходів простежується в промисловій галузі та будівельній. Таким чином, українську економіку вдається реанімувати. Вважливу роль у цьому відіграло чергове підвищення мінімальної заробітної
платні вдвічі, до 3200 гривень. В результаті, вигоду отримали теж місцеві бюджети.
На засіданні ради регіонального розвитку згадували і про нещодавно прийняті закони, які дають новий виток децентралізації. Тому перспективні плани розвитку територій багатьох областей можуть змінитися. За законом їх розробляють в облдержадміністраціях, а погоджують в обласних радах.
Зараз адміністрацією проводиться переформатування перспективного плану області, обговорення. Я думаю, що найближчим часом цей план буде винесений на голосування в обласну раду і буде прийнятий, – зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Російські ЗМІ розповіли про затримання тернополянина з рекордною партією наркотиків (Відео)
Три останні роки були справжнім випробуванням для України – для її економіки та соціальної сфери. Країна була на межі дефолту, але владі вдалося вистояти. Завдяки цій масштабній реформі об’єднані громади нашого краю отримали достатньо ресурсів на свій розвиток, – зазначив голова ОДА Степан Барна. Вдалося реконструювати освітні об’єкти, відкрити нові поліцейські та медичні станції. Школи області отримали 42 автобуси та 1,5 тис. комп’ютерів.
Важливе значення має здатність громад здійснювати управління своїми територіями. Це вплине в якісному плані на покращення доріг , і в якісному плані на проживання жителів в територіальних громадах. В минулому році завдяки фінансовій децентралізації область отримала субвенцію на підтримку територіальної громади. Тернопільські громади отримали майже 141 млн гривень державної субвенції в минулому році. – сказав Степан Барна.
Основне завдання діючого уряду – забезпечити економічну стабільність в країні, – резюмував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Мета децентралізації – забезпечити гідне життя громадян.
Перші кроки вже зроблені. Наступний – реформування медичної галузі, а також пенсійної системи.
Обговорення