• Останні
  • У тренді
Різдвяне послання Теодора Мартинюка

Різдвяне послання архиєпископа та митрополита Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка

25.12.2024
запровадять дванадцятирічну освіту

Перехід на 12-річну освіту: що вже тестують у школах Тернополя

17.01.2026
18 січня

Графік відключення електрики в Тeрнoполі та oблaстi на 18 січня

17.01.2026
виявили новонароджену дівчинку

Немовля у сумці у Тернополі: що відомо

17.01.2026
У Білобожницькій громаді освятили меморіальну дошку Іванові Конопельському

У Білобожницькій громаді освятили меморіальну дошку Іванові Конопельському

17.01.2026
благодійна організація

105 бригада ТрО отримала засоби РЕБ від благодійників і Тернопільської ОВА

17.01.2026
Історія Борщівського краю

У Борщеві представили ІІ том «Історії Борщівського краю»

17.01.2026
«Пробудження»

Геній з Тернопільщини Іван Марчук презентував новий каталог творів «Пробудження»

17.01.2026
Тернопільський ансамбль «Дударики» переміг на всеукраїнському конкурсі

Тернопільський ансамбль «Дударики» переміг на всеукраїнському конкурсі

17.01.2026
зупиняють навчання

Школи Тернополя йдуть на канікули

17.01.2026
стався інцидент

У Тернополі оприлюднили відео побиття під час мобілізаційних заходів

17.01.2026
сімох захисників

Сім захисників втратила Тернопільщина від середи

17.01.2026
Мороз

Азійський антициклон тримає Україну в морозах: синоптики попереджають про ожеледицю і холод до кінця січня

17.01.2026
Неділя, 18 Січня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Різдвяне послання архиєпископа та митрополита Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка

Опубліковано Вірослава Їжак
25.12.2024

Різдвяне послання

архиєпископа та митрополита Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Колядує Лановеччина

У Ланівцях відбувся мистецько-християнський захід «Колядує Лановеччина»

06.01.2026
протоієрей Олексій Полівчак

На Тернопільщині упокоївся протоієрей УГКЦ Олексій Полівчак

05.01.2026

 на 2024 рік Божий

Преосвященні владики, всесвітліші і всечесніші отці, преподобні брати і сестри у монашестві, любі брати семінаристи, дорога родино вірних Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та всієї нашої митрополії.

«Слава на висотах Богові і на землі мир!
Сьогодні Вифлеєм приймає того, хто повсякчас
сидить з Отцем,
Сьогодні ангели народжене Дитятко,
як Бога прославляють,
Слава во вишніх Богу, і на землі мир,
в людях благовоління!»
(Стихира Утрені Різдва Христового).

Христос рождається! Славіте Його!

Темної холодної ночі біля Вифлеєму шириться спів ангелів, які сповіщають народження Божого Сина – Його прихід у наш світ. Завдяки ангельській пісні назва цієї, юдейської периферії стала відомою у всьому світі. У наших колядках ми не раз згадуємо це місто: «Во Вифлеємі нині новина, Пречиста Діва зродила сина, в яслах сповитий серед бидляти, спочив на сіні Бог необ’ятий».

Місцем появи Спасителя на світ стала Вифлеємська околиця, провіщена у пророцтві пророка Міхея, який був сучасником великого пророка Єремії. Він жив у VІІІ столітті перед Христом у Юдеї. Цей час був дуже трагічним для його народу. Північне ізраїльське царство було окуповане ассирійцями, які через двадцять років напали на Південне царство та захопили також і його. Великий смуток панував серед пригнобленого народу. У цьому горі та відчаї Бог залишався зі своїм народом і промовляв устами свого пророка. Саме у цей момент Господь звістив свою обітницю про народження Божого Сина у невеличкому Вифлеємі: Ти ж, Вифлеєме – Ефрато, занадто малий єси, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде мені той, хто має бути Володарем в Ізраїлі, його походження з давніх-давен, з днів споконвічних». (Мі. 5,1) Це пророцтво Бог дає як знак надії, що має на меті скріпити його народ у час важкого випробування. Бог з ним, а отже його історія не завершилася, вона триває у координатах цієї надії. Його історія не замикається у сьогоднішньому дні, а має «завтра».

У різдвяний час ми також проголошуємо, що Бог з нами: «З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог» (Велике Повечір’я).

Ведені цією надією пастушки та мудреці приходять до вифлеємських ясел, аби привітати Божого Сина і Його Матір. Надія спонукає Марію та Йосифа долати усі труднощі під час втечі до Єгипту, щоби зберегти Дитину, що не належить лише їм; Вона належить Богові та всьому людству. У різдвяній історії ми зустрічаємо багатьох свідків надії.

Кожного року народження Спасителя, яке ми святкуємо, є для нас таким самим знаком надії. Християни покликані бути людьми надії. Надія має двох противників – песимізм та байдужість про майбутнє. Ми легко піддаємося їхньому впливу у різних обставинах життя. Обидва ці стани нашого духу є невиправданими крайнощами. Попри очевидну протилежність, вони насправді дуже близькі один до одного та спотворюють правду про нашу дійсність і ведуть у помилковому напрямку. Песимізм не вірить у будь-які зміни та заохочує нас змиритися й опустити руки, адже це і так ні на що не вплине. Байдужість переконує у тому, що все відбудеться само собою, а отже не потрібно нічого робити – тому також спонукає нас до пасивності. Лише надія дарує виважений погляд на наше життя та веде до справжнього розвитку та праці. Наше майбутнє без розчарувань можливе лише з надією, яку дарує Господь. Цієї надії зичу нині всьому нашому народу, кожному брату та сестрі, які долають нелегкий, проте спільний шлях. Нехай новонароджений від Діви у людському тілі Син Божий Ісус Христос утверджує кожного із нас на цьому шляху. Надихаймося від осіб, які стоять довкола ясел – адже вони свідки надії.

Дорогі брати і сестри! Ділюся сьогодні різдвяною надією з усіма вами. Запрошую усіх стати довкола ясел новонародженого Божого Сина, щоби спільно прославити його нашою українською колядою, яка також протягом століть непростої української історії була та залишається піснею надії. Хочу спільно з вами бути на коляді та молитися у кожній парафіяльній спільноті нашої архиєпархії та митрополії, бути за Святвечірнім столом з кожною українською родиною. Нині бажаю потішити літніх людей і тих, що страждають. Бажаю бути у лікарнях, аби принести різдвяну радість хворим та зболеним. Та особливо прагну бути з воїнами і капеланами нашої архиєпархії, які перебувають у зоні бойових дій, аби різдвяною надією скріпити їхній дух. Молюся за всіх полеглих, полонених, пропалих безвісти, поранених та їхніх рідних. Нехай світло Вифлеємської зорі досягне і зігріє їхні серця, де б вони не були. Благаю Новонародженого Ісуса, аби темрява довгої ночі, яка затягнулася над Україною через війну, була розвіяна світлом цієї Вифлеємської зорі.

Зичу всім благословенних Різдвяних свят! Прославляю разом з вами новонародженого Божого Сина словами нашої української коляди: «Нова радість стала, яка не бувала, над вертепом звізда ясна світлом засіяла».

Христос рождається! Славіте Його!

Архиєпископ та митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк.

Читайте нас в Google News
Теги: архиєпископ та митрополит Теодор МартинюквітанняРіздво ХристовеРіздвяне посланняУГКЦ
Share10ShareSend

Пов'язані публікації

Керівника патронатної служби Чортківської РВА Ігоря Томашевського привітали з 50-річчям

Керівника патронатної служби Чортківської РВА Ігоря Томашевського привітали з 50-річчям

02.01.2026
Дмитро Григорак

Єпископ Бучацької єпархії владика Дмитро Григорак відзначає 70-річний ювілей

01.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На війні загинув захисник із Лановецької громади Микола Хом’як 16.01.2026
  • Відійшов у вічність педагог Олександр Нечай з Козівщини 16.01.2026
  • Фейк кремля став приводом для нових ударів по Україні 16.01.2026
  • У Тернополі в під’їзді багатоповерхівки знайшли покинуте немовля 15.01.2026
  • Якщо у домі немає тепла, води чи світла — звертайтеся на лінію 112 15.01.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.