• Останні
  • У тренді
В УГКЦ нaзвaли три причини, чому ще не перейшли нa святкувaння Різдвa 25 грудня

Різдво Христове: звичаї і традиції святкування в Україні

01.01.2020
У Тернопільській області провели перевірки об’єктів водопостачання

У Тернопільській області провели перевірки об’єктів водопостачання

17.05.2025
У Тернополі на вулиці Острозького водій електросамоката збив жінку на піхошідному переході, – потерпілу довелося госпіталізувати

На Тернопільщині дитина сильно травмувалась після падіння з електросамокату

17.05.2025
пенсії добровольцям

Навчання чи армія? Нові освітні гарантії дозволять студентам служити без втрат

17.05.2025
На Тернопільщині зафіксували рідкісну довгохвосту сову з Червоної книги

На Тернопільщині зафіксували рідкісну довгохвосту сову з Червоної книги

17.05.2025
Між Тернопільщиною і Хмельниччиною за 12 мільйонів відновлять старий кордон

Між Тернопільщиною і Хмельниччиною за 12 мільйонів відновлять старий кордон

17.05.2025
У Тернопiльському центрi служби кровi запрацювала оновлена лабораторiя контролю якостi

У Тернопiльському центрi служби кровi запрацювала оновлена лабораторiя контролю якостi

17.05.2025
Пиріг і батіг

У 105 окрему бригаду ТрО завітали учасники «Пиріг і батіг»

17.05.2025
мангал шашлик

5 переваг металевого мангала

17.05.2025
холодний борщ

Рецепт холодного борщу з кефіром

17.05.2025
Олег Дундій

Підтвердилась загибель Олега Дундія з Тернопільщини

17.05.2025
Владислав Тищук

Тернопіль втратив захисника Владислава Тищука

17.05.2025
Андрій Яцула

Ідентифіковано тіло захисника з Тернопільщини, який майже два роки вважався зниклим безвісти

17.05.2025
Субота, 17 Травня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Різдво Христове: звичаї і традиції святкування в Україні

Опубліковано Марта Вірянська
01.01.2020
Фото – з мережі Інтернет

Різдво Христове — це красиве і наповнене звичаями і традиціями свято, яке в Україні заведено відзначати з розмахом. СТБ зібрали основні традиції та звичаї святкування Різдва Христового в Україні, а також традиції святкування Святого вечора. Читайте докладніше.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

У Тернополі відновив роботу один із автобусних маршрутів

У Тернопільській громаді визначили перевізників на міських автобусних маршрутах на наступні три роки

10.05.2025
У Тернополі відбудеться масштабний забіг на підтримку воїнів 44 ОАБр

У Тернополі відбудеться масштабний забіг на підтримку воїнів 44 ОАБр

09.05.2025

Церква з давніх часів зараховувала святкування Різдва до найвеличнішої події — народження Ісуса Христа. Віряни шанують це свято і намагаються дотримуватися всіх звичаїв і традиції, які складалися століттями. Але в Україні навіть не дуже віруючі люди люблять різдвяний період і не проти зануритися у відповідну атмосферу. А все тому, що на Різдво з психологічно зрозумілих причин у повітрі витає атмосфера добра, люди збираються за сімейними столами, дарують один одному подарунки, кажуть гарні тости і проводять час із задоволенням, відпочиваючи і насолоджуючись моментом. І ще, можливо, для деяких людей причиною такого позитивного ставлення до Різдва в сучасній Україні є додаткові вихідні.

Рождество 2019 обычая и традиции праздника

Вважається, що багато звичаїв і традицій Різдва в Україні перетинаються з язичницькими обрядами. Наприклад є теорія, що Ісус Христос народився взагалі не в холодну пору року. А святкувати різдво 25 грудня (7 січня за новим стилем) стали тільки тому, що в цей період часу язичниками відзначалося свято Народження Сонця Правди і збільшувався світловий день. Крім цієї теорії, є ще кілька, але віряни і церква схиляються до того, що саме ввечері 7 січня, з появою першої зірки на небі, у Віфлеємі народився Ісус Христос, і віфлеємським пастухам про це повідомив ангел з небес. Ті звичаї і традиції на Різдво і Святвечір в Україні, які збереглися і до сьогодні, ми зібрали в список, щоб, плануючи своє свято, ви нічого не пропустили!

Звичаї і традиції на Святий вечір

  1. Святий Вечір — передує Різдву і є останнім днем ​​посту.
  2. На Святий вечір заведено готувати 12 страв, але всі вони повинні бути приготовлені без молока, масла, сметани і яєць, тобто пісні страви.
  3. У Святий вечір на столі обов’язково має бути кутя.
  4. Також прийнято кутю відносити своїм хрещеним батькам в цей вечір. Хрещені у відповідь на принесену кутю або, як це ще називають, вечерю, зазвичай дарують подарунки, гроші чи частування у відповідь.
  5. Бажано, щоб за столом у Святвечір збиралася вся родина.
  6. Цього вечора прийнято поминати всю покійну рідню.
  7. Бажано, щоб в Святий вечір вечеря починалася з внесення в будинок снопа пшениці або жита. Цей сніп називають ще дідухом, колядою або дідом, і він уособлює добробут сім’ї. Сніп ставлять в кутку столу зі стравами.
  8. Також на столі у Святий вечір обов’язково повинна бути свічка, і її запалювати повинен господар будинку.
  9. За стіл в Святий вечір потрібно сідати тільки з появою першої зірки на небі.
  10. Бажано перед тим, як почати вечеряти, прочитати молитву «Отче наш».
  11. Під час вечері заборонено багато і голосно розмовляти, а також виходити з-за столу.
  12. Неодруженим парубкам і незаміжнім дівчатам не можна сідати на кут стола, а то залишаться без пари.
  13. Страви не можна запивати водою, тільки узваром.
  14. Поки вечеря не підійде до кінця, заборонено виходити з-за столу і особливо з дому, щоб не впустити нечисту силу в дім.
  15. Обов’язково спробувати трохи від кожної з 12 страв, а ось сильно наїдатися і з’їдати страви цілком не можна – а то холодильник буде порожнім весь рік.
  16. Також є звичай у Святвечір ділитися просвирою, або скибочками хліба з медом. Господар повинен обійти кожного члена сім’ї і пригостити його, сказавши побажання від себе конкретно цьому родичу.
  17. Оскільки вважається, що в Святий вечір кожна тварина може розмовляти з Богом, то господарі повинні обійти все своє господарство (собак, котів, коней, корів, свиней тощо). Необхідно подякувати кожній тварині та пригостити чимось смачним, щоб при розмові з Богом тварина відповіла, що їй добре живеться у цього господаря.
  18. Також серед звичаїв і традицій на Різдво прийнято колядувати.

Звичаї і традиції на Різдво

  1. З самого ранку на Різдво прийнято ходити із зіркою по домівках, співаючи колядки.
  2. При колядуванні заведено вбиратися в різноманітні костюми і вітати кожного зустрічного з Різдвом.
  3. Також є така традиція: опівночі, в ніч з 6 на 7 січня, необхідно відчинити вікна і двері, щоб Різдво увійшло в дім.
  4. Оскільки на Різдво закінчується піст, то прийнято готувати 12 страв, але вже не пісних.
  5. Увечері на Різдво знову за вечерею збирається вся родина, щоб відсвяткувати народження Христа.
  6. Також 7 січня в церквах проводиться 3 богослужіння: опівночі, на світанку і вдень, тому необхідно відвідати церкву, якщо ви віруюча людина.
  7. У цей день прийнято розповідати дітям біблійні історії про народження Христа і всіляко їх духовно просвіщати.

 

Читайте нас в Google News
Теги: вертепвечірзіркамісторіздвостравитернопільтернопільські новини
Share8ShareSend

Пов'язані публікації

У Тернополі суд покарав диверсантів, які підпалили авто військового на замовлення спецслужб РФ

У Тернополі суд покарав диверсантів, які підпалили авто військового на замовлення спецслужб РФ

09.05.2025
Кров

У Тернополi — нестача другої позитивної групи кровi: центр закликає донорiв долучатися

07.05.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На війні загинув захисник з Тернопільщини Юрій Швед 17.05.2025
  • На фронті загинув захисник Андрій Яцула з Тернопільщини 17.05.2025
  • Молодий тернополянин здійснював систематичне насильство над матір’ю 17.05.2025
  • На війні загинув захисник Владислав Тищук з Тернополя 17.05.2025
  • Ігор Каспрій з Чортківщини відзначений за службу в ЗСУ 17.05.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.