Ці квіти стали дуже популярними серед квітникарів за їх незвичайну і дуже ніжну «зовнішність». Ці рослини із сімейства Ranunculaceae називають лютиками через їх красиві круглі золотисто-жовті суцвіття. А ще одна назва це жовтець. Найбільш відомі жовтець гострий, жовтець повзучий і жовтець цибулинний.
Те що в саду чи на квітнику ранункулюс виглядає шикарно – з цим ніхто не посперечається. Але, виявляється, все частіше ці рослини використовують при створені квіткових композицій і вони теж користуються попитом. Тому консультанти УкраФлора радять звернути увагу і на ці квіти, які більшості зі споживачів відомі під назвою «лютики». Але майте на увазі, лютики від лютиків відрізняються…
Особливості кожного виду
Отже, лютики відрізняються різноманіттям кольорів. Але на цьому відмінності не закінчуються. Виділяють лютики:
- Ranunculus acris або лютик гострий/пекучий;
- Ranunculus repens або лютик повзучий;
- Ranunculus bulbosus або лютик цибулинний.
Лютик гострий – це справжній жовтець. Це багаторічна трав’яниста рослина висотою від 40 до 80 см, з коротким кореневищем і прямостоячим стеблом, яке розгалужується у верхній частині. Зелене листя розділене на 3, 4 або 5 листочків, більш-менш зазубрене, без черешків. З квітня по вересень розпускаються квіти, зібрані в пухкі кисті. Це лютики діаметром від 15 до 25 мм, з 5 щільними пелюстками, що оточують букет. Жовтець пекучий росте спонтанно на сонячних або частково затінених галявинах і природних луках, але іноді його можна побачити посеред пасовищ, на узбіччях доріг і стежок. Він любить ґрунти, багаті поживними речовинами, вологі та прохолодні місця (це рослина, яка погано переносить посуху).
Жовтець повзучий — це багаторічна трав’яниста рослина. Цвітіння триває з травня по вересень: лютики 2-3 см в діаметрі з щільно прилягаючими до пелюсток чашолистками.
Жовтець повзучий зустрічається на сонячних рівнинах і навіть на болотистій місцевості.
Жовтець цибулинний — це багаторічна трав’яниста рослина, яка має невелику «кулю» схожу на цибулину, біля основи прямостоячого стебла, звідки і походить його назва. Його розмір скромніший, ніж у перших двох жовтців (від 10 до 50 см у висоту), але його квіти, які розпускаються з березня по липень, такі ж великі, як у жовтця повзучого (2-3 см в діаметрі). З іншого боку, його чашолистки спрямовані вниз. Зелене листя розділене на три зубчасті частки (центральна з яких черешкова) і вкрите шовковистим волоском. Всі ці різновиди зустрічаються у «дикій природі».
А от популярним серед квітникарів та флористів стали лютики Aviv Orange. Дякуючи цим рослинам можна зробити ваш сад або квітник райдужно різнокольоровим. Квіти відрізняються насиченими та дуже соковитими відтінками в помаранчево-червоній палітрі. Їх переваги:
- Різноманітність;
- Красиві квіти візуально схожі на троянди;
- Високий рівень декоративності;
- Мінімальний аромат.
Відсутність яскравого аромату хіба це перевага для квітки? Так адже такі нейтральні в плані ароматів рослини консультанти UkraFlora радять дарувати у букетах або квіткових композиціях.
Обговорення