Забруднення річок, вирубування лісів, незаконне видобування корисних копалин, стихійні сміттєзвалища – це лише частина екологічних проблем на Тернопільщині. Екологів особливо хвилює псування ґрунтів пестицидами, мінеральними добривами та промисловими відходами – пише ЗЗ.
Численні протоколи, приписи і штрафи не впливають на порушників. Вони продовжують вивозити відходи на стихійні сміттєзвалища або викидати їх у річки. Через недосконале законодавство екологічна інспекція не має достатнього впливу на злочинців екології.
«Причиною забруднення земель хімічними речовинами є недотримання правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів та агрохімікатів у народному господарстві. В період масових обробок сільськогосподарських угідь пестицидами та іншими отрутохімікати поступає маса дзвінків і маса скарг на те, що населення страждає від цієї ситуації. Деякі випадки вдається встановити на місці. І є проблема в тому, що сільськогосподарські підприємства зберігають мінеральні добрива на відкритому ґрунті, розвантажувальні роботи проводяться з порушеннями», – каже перший заступник начальника державної екологічної інспекції в області Юрій Рослий.
Різке танення снігу спричнило підтоплення на Лановеччині. Фото
Відтак екологи просять аграріїв дотримуватися вимог при використанні мінеральних добрив і отрутохімікатів. Будь-які порушення погіршують навколишнє середовище та призводять до невиправних наслідків.
Обговорення