Наталії Джуль 28 років. Вона 10 років працює в тернопільському перинатальному центрі “Мати і дитина”. З них 6 років – акушеркою в пологовому відділенні. У Міжнародний день акушерки вона розповіла Суспільному про свою роботу і чому обрала цю професію.
За словами Наталії Джуль, про роботу медикині мріяла з дитинства.
“Не знаю, чи хотіла бути акушеркою, але лікарем я завжди хотіла бути. Так сталося, що пішла вчитися в медучилище і потім потрапила сюди на роботу. І настільки мені сподобалася ця робота, що я вже не хотіла вчитися на лікаря. А як потрапила в пологову залу і почала приймати пологи, то захопилася своєю професією. Зупинилася на тому, що тільки приймаю пологи”.
Зміна в акушерів розпочинається зі стенду, на якому записують інформацію про пацієнток.
“Записуємо дані про них: як звати, який тиждень вагітності, яка акушерська ситуація”.
Перед тим, як зайти до пологової зали, акушерка одягає індивідуальні засоби захисту.
Народжуватиме вдруге Аліна Пришляк. Жінка каже, почувається добре.
“Всі дуже пильнують, і санітарка, й акушерка, і лікарі, що тут чергують. Приходять, запитують, як самопочуття. Все дуже добре”.
Також акушерка навідується до тих жінок, в яких приймала пологи. Одна з них Іванна Боднарчук.
Жінка народила дівчинку. Розповіла, що назвуть її Софією.
“Перші пологи. Досить швидко пройшли. Дуже приємний персонал. Ми дуже задоволені. Достатньо приділяють уваги. Все, що було потрібно, все приносили, доглядали”.
Немовля перебуває в палаті разом із мамою цілодобово. Це одна з новацій, яку ввели в післяпологовому відділенні перинатального центру “Мати і дитина”, розповіла завідувачка відділення Ірина Грабчак.
“Ми активно пропагуємо партнерські пологи, ми активно пропагуємо ранній початок грудного вигодовування. І батьки, поки перебувають в межах лікувального закладу, навчаються і набувають той неоціненний досвід по догляду за новонародженою дитиною. Медичний персонал 24/7 готовий допомогти”.
Наталія Джуль розповіла, які пологи їй запам’яталися найбільше.
“На нічному чергуванні народилася двійня. Я дуже сильно переживала, тому що до того часу я приймала тільки одноплідну вагітність, а тут двійня. Переживання вдвічі більше було. Переживала за маму, переживала за тих двох дівчаток, які народжувалися. Але все в нас пройшло успішно. Задоволена мама, хороші дітки і все було чудово. Напевно, приймати пологи – це моя місія. І, напевно, тут моє покликання в житті. В мене таке враження, що я більше нічого в житті не вмію робити крім того, як приймати пологи”.
У перинатальному центрі “Мати і дитина” працює пів сотні акушерок, розповів директор медзакладу Віктор Овчарук.
“Відповідальність, коректність, чуйність – це все, що можна сказати про акушерок, які приймають в свої добрі руки крихітку, яка тільки народжується. Тому, вони не можуть бути інакшими. Вважаю, що це покликання до такої роботи, де треба з чуйністю і обережністю ставитися до своєї спеціальності і до роботи. За 2022 ріку нас народилася 1 951 дитина. Хочу похвалитися тим, що ми зайняли шосте місце з народжуваності в Україні серед перинатальних центрів”.
За словами Віктора Овчарука, в перинатальному центрі “Мати і дитина” з початку цього року народилося близько чотирьохсот дітей.
Обговорення